Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizsla keveréknek mekkora...

Vizsla keveréknek mekkora ketrec - szoba kennel lenne a megfelelő méretű? Trixie vagy Double Door ketrecekről mi a véleményetek? Strapabíróak?

Figyelt kérdés
Olyan 90cm hosszú a kutya, hogyha a fenekétől az orra végéig mérem, s ki van nyújtózkodva. Szintúgy, hogyha ki van nyújtózkodva, akkor kb 65-70cm a hátától a lábáig mérve. Egy ekkora elegendő lenne: H 109 x Sz 71 x M 79 cm? Lesz egy műtétje, ami után keveset kell majd mozognia, s kell majd hordani 1-2 hétig a gallért is, ebbe így kényelmesen elférne? Vagy érdemesebb lenne a nagyobb: H 116 x Sz 77 x M 86 cm ketrecet választani?

2015. szept. 12. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy fel tudjon állni benne, fekve már el tud helyezkedni többféleképpen is. Be- és kimenetelnél a gallérral valószínűleg segíteni kell majd neki, legalábbis az enyém az ajtófélfának is mindig nekiment, pedig az sokkal nagyobb nyílás.

Nekünk 109x69x75 Double Door van, egy szépséghibája van: az aljában lévő vékony lemezen már eleve volt egy horpadás, és ahogy a kutya rálépett, mindig lehetett hallani. Ezért kellett alá is tennünk valamit, felette meg egy rongyszőnyeg van, így már nem pattog a lemez. Ezt leszámítva elégedett vagyok vele, le van fedve egy pléddel, amitől kuckó jellege van, a kutya szeret bent lenni.

2015. szept. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
mekkora kutyusnak vettetek akkorát?
2015. szept. 13. 22:14
 3/3 anonim ***** válasza:

szia! én azt ajánlom, hogy menj el állatkereskedésbe, ahol vannak ketrecek (vagy ha ismerősnek van, kérd el), tök mindegy a típus, de a méreteket ki tudod próbálni. ha akkora ketrecet veszek a kutyámnak, amit fejből/ajánlásokból néztem, az életben nem megy bele (sokkal kisebbet gondoltam, mint ami végül lett).

nekünk double door van, a 109x69x75 cm méretű egy vizslaméretű bordernek, neki bőven kell a 75 cm magasságban, kisebben nem tudott rendesen felállni, aba pedig nem ment bele. ő ivartalanításkor is ebben aludt simán befért a gallérral (más, hogy csörög mint a rohadás és az idegeimre ment). a minősége szerintem nem rossz, de láttam már ennél masszívabbat is, az enyém nem egy idegroncs, aki mindenáron ki akar szabadulni, szóval tök jó, de el tudom képzelni, hogy egy izgágább, nagyobb, erősebb kutya egy idő után leamortizálja, bár ha csak és kizárólag szoba kennel, akkor valószínűleg nem. sztem az ár-érték aránya jó.

2015. szept. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!