Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik nagytestű kutyafajta...

Melyik nagytestű kutyafajta él a legtovább?

Figyelt kérdés

ÁTLAGOSAN kérdezem, nyilván vannak kivételes esetek.

Azt tudom, hogy a német dogok élnek nagytestűekből a legkevesebb ideig.


De melyik az amelyik a legtovább él? Közép-Ázsiai esetleg?


2015. szept. 12. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy nagytestűnek számít e, de nekem van egy 19 éves matuzsálem németjuhászom.
2015. szept. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy a nem agyontenyésztett fajták között kell keresni, de külön fajtát nem lehet kiemelni. Az óriástestűek átlagosan 10-14 évet élnek, kivéve egy-két rendkívül beteges és az eredetitől az utóbbi évtizedekben a megalomániás tenyésztőknek köszönhetően túltenyésztett fajta, mint pl. a német dog, leonbergi, stb.

Szerintem a pásztorkutyák között kell keresni a legtovább élőket, kuvasz, káj, kau, komondor, stb.

A mongolok pásztorkutyája, a bankhar állítólag 16-18 évig is elél, de szerintem túloznak.

2015. szept. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Amúgy nem kötekedésből, de pont van egy ismerősöm, akinek leonbergijei vannak, és az egyik 11 a másik 9 évet élt, így azt hittem, hogy ők is benne vannak a legtovább élő nagytestűek között :) De persze lehet,csak véletlen. Mert hogy maradékon etették őket, meg száraztápon, felváltva:D

2015. szept. 18. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!