Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szabad szarvasbőgésk...

Miért nem szabad szarvasbőgéskor kutyát sétáltatni az erdőben?

Figyelt kérdés

A minap vittem ebem ki a közeli erdőbe, mikor odajön autóval mellém egy bizonyára erdész, és mondja, hogy szarvasbőgéskor nem kellene itt kutyát sétáltatni, főleg nem póráz nélkül.

Kötözködni nem nagyon akartam, mivel nem vagyok jártas a témában, neki meg ez a munkája, gondoltam nem mond hülyeséget, így elmentem, de azért mégsem értettem a dolgot...



2015. szept. 12. 21:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Ilyenkor sok helyen vadásznak, megnézheted neten, hogy nálatok mikor kell vigyázni.
2015. szept. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Oh, már értem. Bár úgy vélem sem én, sem a tacskó-foxi keverék kutyám nem igazán hasonlít egy szarvasra...


Meg már vagy 4 éve sétálok ide ki, szarvast ez idő alatt egyszer sem láttam.

2015. szept. 12. 22:05
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ne bízz a vadászok szemében.

2015. szept. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Elárulok egy nyílt titkot, sok vadász iszik... nem is keveset...
2015. szept. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokan józanul is hülyék :) Egyszer beszélgettem egy vadásszal, aki külföldi (jórészt német) "vadászokat" kísérgetett itthon, és mondta, hogy nem lett volna hajtó, borzasztóan amatőrök és idióták, kész életveszély előttük lenni...
2015. szept. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Te nem hasonlítasz egy szarvasra, kutyád se! Teljesen józanul is lehet óriási hibát elkövetni ami simán egy ember életébe kerülhet (mozog valami a bokor mögött, oda lövünk. Stb) felőlem kimehetsz te hajtás idején is, saját döntésed.
2015. szept. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos manapság szándékosan is rátok lőhetnek. :/

Sok ilyet hallottam mostanában, hogy kutyasétáltatókra is lőnek.

2015. szept. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert szarvasbőgéskor vadászni szoktak. És a szabadon lófráló akármilyen fajta kutyád megzavarhatja a szarvasokat és akkor zavarhatod a vadászatot. A másik, hogy az erdőben is elvileg pórázon lenne szabad kutyát sétáltatni, a vadásznak felhatalmazása van rá, hogy a szabadon mászkáló kutyákat kilőhesse.

De ha tuti információt akarsz,akkor felkeresed a helyi vadásztársaságot, és kérdezd meg őket, hogy mikor és milyen feltételekkel sétáltathatsz kutyát az erdőben.

2015. szept. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vannak olyan vadbarmok, akik "csak azért is" kilövik mellőled a kutyát... Nem egy ilyen esetet harangoztak már be a neten... És soha a az életben nem derül ki, hogy ki volt...


[link]

2015. szept. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
+ ilyenkor általában erdőjárási tilalom is szokott lenni. Ha van a településednek honlapja, keress rá, érdemes. Simán kilőhetnek egy kutyát, aztán sírhatsz, hogy a kutyád nem is hasonlított szarvasra. Tucatnyian fogják tanúsítani, hogy vadat űzött és a vadállomány védelmében tették.
2015. szept. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!