Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyust vegyek/...

Milyen fajta kutyust vegyek/ fogadjak örökbe Bichon Bolognese fajta kutyusom mellé?

Figyelt kérdés

2015. szept. 13. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit tudsz nyújtani a jelenlegi kutyádnak, és h a már meglévő mennyire van szocializálva.
2015. szept. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jelenlegi kutyusom békés más állatokkal, imád játszani más kutyákkal, 4 kg tehát nem valami nagy kutyust szeretnék mellé. Jelenleg amire szüksége van azt tudom neki nyújtani, sok játék, sok séta, babusgatás és nagyon sok szeretet.
2015. szept. 13. 09:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Nézz be menhelyre. Ott tudnak neked ajánlani az igényeid szerint.
2015. szept. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp fogadj örökbe valami kisebb testű kutyust, az ott dolgozók fognak tudni segíteni, ha elmondod az elképzeléseidet.
2015. szept. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne a kutyádnak vegyél kutyát, hanem magadnak. Tehát ha te szeretnél egy kutyát valamilyen céllal, akkor írd le ezt, mert az, hogy a bichonod mellé szeretnéd a kutyát, nem sokat mond. Kicsi az esélye, hogy a kutyád örülne egy "vetélytársnak". Írom ezt úgy, hogy az én kutyáim szeretik egymást, de még így is nagyon boldogak, mikor külön megyünk sétálni.
2015. szept. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia !

Egy jó tanács kutya választáshoz, amit manapság nem divat figyelembe venni:

Amikor kiválasztod azt a kutyát, aminek majd 12-15 éven keresztül a gazdája leszel, gondolj arra hogy a szomszédodnak - aki adott esetben nem kutyatartó - minimum annyi joga van a békés nyugodt élethez, mint neked a kis hobby kedvencedhez tartásához !

Manapság sajnos ez nem szempont, akkor amikor valaki kiválaszt pl. egy hiperaktív folyton és mindenre ugató kutyát. Sokan még azzal tetézik a rossz választást, hogy meg sem próbálják nevelni az ebet, ha már a kiválasztásnál elszúrták a lépést. Sok megromlott szomszédság fakad ebből az önző (csak az én hobbim a lényeg a másik ember meg le van tojva) hozzáállásból.

Hidd el mindenki jobban jár, ha ezt is figyelembe veszed, nem csak azt, hogy vajon a kutyáid passzolnak-e majd egymáshoz.

Persze lehet, hogy Te a jobbik fajta kutya gazda vagy, aki mindezekkel tisztában van, akkor vedd úgy, hogy nem szóltam semmit.

Üdv !

2015. szept. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szasszonszensirsz terrier vagy fecskefarkú vizsla
2015. szept. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!