Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allergiás vagyok a kutyaszőrre...

Allergiás vagyok a kutyaszőrre. Lehet francia buldogom így?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy francia buldog kutyust már régóta de sajnos allergiás vagyok a kutya és macskaszőrre. Szerintetek rá is allergiás lennék? (Kicsi szőre van és kevés)

2015. szept. 14. 00:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hacsak nem kopasz.
2015. szept. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem pulit ajánlottak, mert nem hullik a szőre. Nincs is semmi gondom vele, imádjuk és nagyon okos :)Ha nem ragaszkodsz a buldoghoz, meleg ajánlom figyelmedbe
2015. szept. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nálunk a családban mindenki allergiás.. Ahoz képest van cica,kutya, meg nyuszi is. Igazából nem sokat változtat a helyzeten a kutya, mert az allergiás tünetek tavasszal-ősszel ígyis úgyis mindig megjelennek (legalábbis nálunk).
2015. szept. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tudsz angolul, Kérdező? [link] (Már csak azért is érdemes elolvasni, mert több tanulmányra is hivatkozik és nagyon szájbarágósan magyaráz.)

Ez is jó: [link]


Röviden:

- Az allergiák egyediek, ahogy a kutyák is

- Az emberek többnyire nem is a kutyaszőrre allergiásak, hanem a kutya által termelt bizonyos fehérjékre, amelyek általában nyállal, bőrrel (korpával), ürülékkel, vizelettel távoznak a kutya szervezetéből. Tehát egy kopasz kutya sem megoldás :)

- A "hipoallergén"-nek mondott fajták általában annyit tudnak, hogy nem hullatják a szőrüket - bizonyos esetekben az is nagyon hasznos lehet (kevésbé szórja szét nyálas-korpás szőrszálakat a lakásban)

- Arra érdemes még odafigyelni, hogy néhány embert a nagyon rövid szőr jobban irritál, mint a hosszú

- A Can f 1 allergén fehérjét vizsgálgatják egy ideje a tudósok, mert az okoz leggyakrabban allergiát és arra a következtetésre jutottak, hogy a termelése NEM köthető a kutyák fajtájához

- Hanem EGYEDenként változik. Akár egy almon belül is nagy eltérések lehetnek az alomtestvérek allergén termelése között

- Mindezek miatt, hacsak nem vagy extrémen allergiás, legalább annyi esélyed van találni a francia bulldog fajtán belül egy olyan EGYEDet, ami nem hozza elő az allergiádat, mint nekem, hogy kukázzak egyet menhelyről (részemről ez a terv)

- Karban kell tartani a kutya bundáját, fekhelyét, nem ráengedni nehezen takarítható textilre (pl. ágy, fotel, kanapé, szőnyeg), ha van a porszívón HEPA filter az is sokat segít. Ha másra is allergiás vagy, ne felejtsd el, hogy a kutya bele tud fetrengeni és be tudja hurcolni a házba a szőrén (pl. por, pollen)


Ja igen, még egy dolog: buLLdog, 2 L-lel. Az már fél siker, ha le tudod írni helyesen a fajta nevét: így könnyebben megtalálhatod a rájuk vonatkozó, helyes(!) információkat. A francia bulldog elég beteges egy fajta, ezért neked, mind leendő gazdinak tisztában kell lenned a fajtát érintő örökletes betegségekkel és hogy miről ismerheted meg azt a tenyésztőt, akitől egészséges kölyköt tudsz venni. Ha még nem olvastad volna ezt a cikket, akkor érdemes: [link] (végre, valami magyar!)

2015. szept. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vedd fel a kapcsolatot a kiszemelt tenyésztővel, kérdezd meg, van-e ilyesmiben tapasztalata, menj el hozzá, tölts el ott egy pár órát, simogass kutyát, aztán nézd meg, milyen tüneteid vannak tőle. Ha hosszú távon akarod tesztelni, hogy bírod-e, kezdj el önkénteskedni kutyamenhelyen, sétáltass sokat, és meglátod, mit okoz a kutyák meg a kutyaszőr közelsége.

Amúgy csak papíron vagy allergiás, vagy tényleges tüneteid is voltak tőle? Mert nem egy olyan embert ismerek, akinek elméletileg durva allergiája van, gyakorlatilag meg gond nélkül együtt él a kutyájával.

2015. szept. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Franciának nagyon hullik a szőre,én allergiásoknak nem ajánlanám.Sőt rövid szőrűt abszolút nem ajánlanék.
2015. szept. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mielőtt beszerzel egyet, jó lenne, ha együtt tölthetnél vele v.mennyi időt, hogy kiderüljön, kijön-e az allergiád. Azonban ez sem biztosíték teljesen, mert az is előfordulhat, hogy akkor még nem jön ki azonnal, hanem mondjuk pár hét vagy hónap múlva. És akkor mit csinálsz a kutyussal? Tudsz neki szerető, megbízható gazdát találni? De eleve, már egy gazdacsere is nagyon stresszes az állatoknak, én inkább nem kockáztatnék. Mivel konkrétan tudod is, hogy allergiás vagy a kutya- és macskaszőrre, a helyedben én más állatot választanék.
2015. szept. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valójában, a buldog szó így van helyesen leírva, hiszen magyarított!
2015. szept. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is allergiás vagyok a kutyaszőrre és nagyon ápolt angol bulldog kutyás helyere szoktam járni és nagyon-nagyon allergiás vagyok rá.Folyik az orrom,viszket a bőröm,piros pöttyös lesz... Nem ajánlom az olyan kutyust,aminek hullik a szőre és a bőrdarabkák. A puli, a bichone havanese,a yorkshi, kopaszt kutya, ilyenek valók neked.
2018. okt. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!