Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 éves kutyusomat elütötte...

12 éves kutyusomat elütötte egy autó. Hogyan tegyem túl magam rajta? Nagyon szerettem őt, sokat voltunk együtt, mert szobakutyus volt most pedig nem tudom feldolgozni hogy nincs többé.

Figyelt kérdés
2015. szept. 14. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kerdezo!

Borzasztoan sajnallak es megertem a szomorusagodat. gyaszold meg a kis baratodat es probalj arra gondolni hogy mennyi szep orat ajandekoztatok egymasnak, es o most mar nem szenved odaat van a Szivarvanyhid tuloldalan, ahol sok eltavozott kutyus, cica es allatka varta ot es egyutt jatszanak. ok eljonnek hozzank almunkban es letorlik a szomorusag konnyeit. nagyon tud fajni az elveszitesuk. ha teheted elobb utobb ha kesznek erzed magad ra szerezz uj kis tarsat mert az eltavozott kutyusod is azt szeretne ha idovel ujra boldog tudnal lenni. a gyasz mindenkinel mas engedd meg magadnak hogy ugy gyaszold meg ot ahogy a te lelked ezt megkivanja. sok erot kivanok a jovoben . ha akarsz irhatsz privatban is szivesen meghallgatlak. en imadom az allatokat nekem is vannak kutyaim es cicam is. udv.

2015. szept. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Hogy üthette el? Nem figyeltél rá?
2015. szept. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Őszinte részvétem. Tudom, nagyon nehéz lesz. Nálam is ugyanez volt a helyzet, hogy elvesztettem a kutyámat. Öreg volt és egyik nap váratlanul lebetegedett. El kellett altatni, mert a gyógyszer, amit kapott, nem javított az állapotán, csak annyit, hogy próbált felállni meg sétálni. Szenvedés lett volna tovább hagyni így, ezért elengedtem. Egy héten keresztül sirattam őt és mindig azt mondtam, hogy jobb neki Odaát, mert már nem szenved. Tudod, én is nagyon szeretem az állatokat.

2015. szept. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vigasztaló szavakat... tényleg nagyon nehéz. ő volt a szemem fénye, nagyon értelmes, kedves, nyugodt kutyus volt. Igaz, voltak betegségei, már nem volt túl virgonc, egész nap aludt, az utobbi idoben keveset is evett még a kedvenc kajájából is. Azzal vigasztalom magam, ha természetesn pusztul el, talán szenvedett volna.

Kettesnek: nem kell a szemrehányás, eleget emésztem magam így is. úgy történt, hogy nem én voltam vele kint akkor, de erről nehéz írni.... aki látta, azt mondta, hogy még csak nem is nyüszített, tehát remélem, hogy nem szenvedett egy pillanat volt az egész. Egy "szemtanú" szerint olyan volt, mintha direkt csinálta volna ezt a kutya. Nagyon nehéz.

2015. szept. 14. 16:01
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

"Azzal vigasztalom magam, ha természetesn pusztul el, talán szenvedett volna. "


Hát lehet szenvedett még pár percig ezt nem tudhatod :/ Természetesen meg,hogy szenved? Ha látod fájdalmai vannak el kell altatni és ennyi.Nekem is kellett 7 éves kutyát elaltatni,mert a lépénél volt egy daganat mondta a doki,hogy 20% esély,hogy a műtétet túl éli,ha meg túl éli akkor áttétes lehet.Na meg csak szenvedne,mert búrát kapott volna,meg nem sétálhatott volna. Nem akartam végig nézni a szenvedést.Élt még 4 hónapot mi után megállapították a daganatot.Mikor csak feküdt és nagyon feszes volt a hasa,akkor elaltattuk :(


Sajnálom ami történt,de ha egy kutya nem megbízható akkor nem engedjük el vagy nagyon figyelünk rá.Olyan meg nincs,hogy egy kutya direkt kiugrik a kocsik elé!! Remélem tanultál az esetből és a következő kutyádat nem hagyod kóricálni.


Ismerősöm kutyáját is ütötték el,elpusztult.Hiába beszéltem,hogy ne engedje el az út mellett,"de sose ment ki".Egyszer csak meglátott egy macskát és lelépett az útra,hiába szólt neki ismerősöm már késő volt pár másodperc.Őt viszont orvos altatta el nagytestű volt,de nem tudták megmenteni sajnos.

2015. szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Köszi a "fejmosást" hogy hogy lehettem ilyen hogy póráz nélkül volt a kutya, s majd reméled hogy tanulok az esetből... stb. Tudod, embereket is üt el autó, pedig azoknak tudni kéne felmérni a veszélyt. Azoknak is azt írnád a hozzátartozóinak hogy hát miért nem vigyáztak és reméled hogy tanulnak az esetből?

Onnan tudom hogy nem szenvedett, hogy mondták, hogy nem volt még egy vonyítás sem, és azonnal elpusztult.

Az állatorvossal is beszéltem azóta, aki kicsi kora óta kezelte a kutyusomat és ismerte a mostani nyavalyáit /mert sajnos voltak/, azt mondta, lehet, pár hónapot élt még volna /egy évet biztos nem/, így nem neki kell elaltatni, ami azt jelenti hogy fájdalmai lettek volna. Hát azért írtam, hogy lehet, hogy szenvedett volna.

2015. szept. 16. 08:56
 7/9 anonim ***** válasza:

5/6 os nak

Nekem ket eve egy 11 honapos gyonyoru kutyamat utotte el az auto , es SENKI NEM VOLT BENNE HIBAS. a kutya megijedt a vihartol, ami egy hatalmas csattanassal kezdodott en kiugrottam az agybol (a kutya a verandan aludt) es mire kiertem a kutya egyszeruen KITEPTE A 3 MM VASTAG DROTBOL LEVO 1,80 as kerites aljat es elrohant. szokasa ellenere a fout fele ami tolunk kb 500 meterre volt. maskor orakig nem jott kocsi, most azonnal elcsapta egy kamion. azt hittem megszakad a szivem es nem tehettunk semmit. nem mindig a gazda a hibas. nekunk volt kerites, az ut se kozvetlenul volt elottunk es megis megtortent a baj.

ja es meg valami. A 75 eves nagybatyamat a kijelolt gyalogatkelohelyen utottek el egy nagyvarosban ugy hogy zold lampaja volt a gyalogosoknak. biztosan o volt a hibas.

2015. szept. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha tudod,hogy fél a kutyád a vihartól,tűzijátéktól és stb azért szökött meg akkor megint csak te vagy a hibás.


Embereknél nyilván nem az ember a hibás akit elütnek,hanem a kocsi vezetője.

De a "kutya vezetője" a gazdája!!


Mindig fel kell mérni a dolgokat.


Unokatesóméknak egyszer szökött el a viharban a kutyájuk másik városban találták meg.Belátták hibásak voltak,hogy viharban kint hagyták a kutyát.Mondjuk a kutya rendesen pánikba esik és képes magában kárt tenni,ha vihar,tüzijáték és miegyéb van. Így mindig van náluk nyugtató,amit a doki adott nekik. Ha gyűlnek a felhők vagy csak bemondják,hogy vihar lesz bent alszik az előszobában a kutyus a biztonság kedvéért.


Lehet csúnyán hangzik,de amikor erdőben a gazdi mellől kilövik a kutyát ott is részben a gazdi a hibás,amiért nem tájékozódik!!! Meg a s..gfej vadász is aki meg kilőtte.


Akik elővigyázatosak azokkal is megeshet baleset.Csak hát nehéz beismernünk ha hibásak vagyunk.

2015. szept. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hol olvasható hogy a kutyu megszökött?...

Én is baromi nehezen dolgoztam fel első kutyám elvesztését. 12 éves volt -én akkor 16 kb együtt nőttünk fel. Nagyon sokat sírtam. Második kutyámat idő előtt kellett sajnos elaltatni... Mivel grafikus vagyok, akkoriban sok portrét festettem róla így tudtam feldolgozni. Az idő segít... Családtagot ezerte fájdalmasabb viszont elveszteni - de ez már más téma! Viszont nagy levegő az élet megy tovább. :) és új és új jó élmények érnek minket ami normalizálja a helyzetet. No meg. Végeredményben mindannyian tovább megyünk. Ők meg már ott vannak. ❤️

2015. nov. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!