Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pár hónapja befogadtunk egy...

Pár hónapja befogadtunk egy kb.8-12 hónapos kan törpe pincsert. Mindent gyorsan megtanult. Egy dologot nem. Körbe jelöli a lakást folyamatosan. Pedig szinte reggeltől estig a kertben van és sétálni is visszük rendszeresen. Mit tegyünk? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Rendszeresen foglalkozunk vele. Kertes házban lakunk, így szinte mindig a szabadban van. Sétálni is visszük minden nap. Van olyan, hogy ha mindenki elmegy itthonról akkor az előszobába hagyjuk, pont az állandó pilése miatt. Ott soha egy csepp pisit sem "ejt". A lakásban viszont mindig pisil a legváltozatosabb helyekre,függöny alja, fotel lába, széklába, de nem tudjuk tetten érni, tehát a direkt szidás sem működik. Egyszerűen megfoghatatlan, hogy miért csinálja.Valaki tudna ebben tanácsot adni vagy egy szakértő telefonszámát. Mindig volt kutyánk (nagytestűek) és velünk laktak a házban családtagként, soha nem volt szobatisztasági problémánk. Most ezzel a "törpével"nem bírunk. nagyon zavaró és kellemetlen, mind higiéniailag, mind a szagok miatt is. Nagyon várok valamilyen megnyugtató megoldást. Előre si köszönöm!
2015. szept. 16. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Ivartalanítás segíthet, és a következetes tiltás.
2015. szept. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a dominanciával is gond lehet, szerintem ilyen módon jelöl "felül" benneteket.
2015. szept. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kamasz, valószínűleg nektek jelöl a lakásban.

A megoldás a következetes és ebben az időszakban némileg szigorúbb nevelés, a falkasorrend tisztázása, meg hát rajta kéne kapni, és nagyon határozottan megmutatni neki, hogy ez egy cseppet sem tolerálható viselkedés (és ez alatt nem a tiltószó mondogatását meg az ujjal fenyegetőzést értem).

2015. szept. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, miért lettem így lepontozva?
2015. szept. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!