Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyámban rengeteg bolha...

A kiskutyámban rengeteg bolha van és szerintem emiatt elkezdett hullani a szőre és ahonnan kihullott a szőre piros kis pöttyök vannak valami bolha irtó házi vagy akár bolti?

Figyelt kérdés
Vagy nem a bolha miatt hullik a szőre? :(

2015. szept. 16. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Elmész az állatorvoshoz a kutyával, ők vélhetően lefújják bolhairtóval, aztán lekezelik hosszú távon védő cuccal, megnézik, mitől hullik a szőre, azt is lekezelik, és adnak féreghajtót is, mivel a bolha azt is terjeszti.
2015. szept. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
27%

Vidd el egy orvoshoz, vagy az orvost hívd magadhoz. Ő lehet, hogy tudja mi a baj.

Próbálkoztatok a bolha irtással???

2015. szept. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Már többször beporoztuk a kisállat kerekedésben vett bolhairtó porral és nem nagyon használ :( anyáék meg még nem mondanak semmit az állatorvosra
2015. szept. 16. 18:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Frontline Combó vagy Frontline spray. Léteznek bolhairtó nyakörvek kutyára, macskára is. De beszélhetsz előbb az állatorvossal, az se fog mást ajánlani. Minél előbb kezdd el őket irtani, mert nem sok jót olvastam róluk, képesek az egész lakás lelepni, sajnos a mi cicánk elpusztult egy hétre rá, hogy elkezdtük bolhát irtani.
2015. szept. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és ezek drágák?
2015. szept. 16. 18:22
 6/10 anonim ***** válasza:
A kutyatartás drága. Ezt gondoljátok át otthon, és ha nem tudtok/akartok pénzt szánni a kutyára, sürgősen keressetek neki új gazdát, mert ennek is az lesz a vége, hogy azért fog valami amúgy gyóítható betegségben lassan és fájdalmasan elpusztulni, mert spóroltok az állatorvoson. Ez nem vicc, ne akard önzőségből megtartani, ha a szüleid így állnak hozzá a kutyatartáshoz. Az ő érdekeit nézd. Ha arra sincs pénz, hogy védjétek bolha ellen (mert a megelőzés ugye mindig jobb, mint a kezelés), akkor a súlyos problémákra sem lesz pénz, vagy nem időben.
2015. szept. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Eléggé. A Frontline Combó ha jól emlékszem 3400 Ft volt 1 alkalomra, a spray az is ezrekbe kerül, de be lehet osztani több alkalomra. Nagyon drágák de ezek a szerek úgy hatnak, hogy az állat bőrére kell cseppenteni, ahonnan felszívódnak, és amelyik bolha megcsípi,az múlik is kifelé a vérétől. Nem tudom, a kutya- cicára mennyire ártalmasak ezek, van aki szerint ha van benne bolha, ha nincs havonta kellene kezelni. Talán még a bolhaitró nyakörvek olcsóbbak, több hónapon át hatnak, talán 1500 Ft-tól lehet őket kapni. Nézz szét a helybeli állatpatikában, mijük van, mert nekem is azt mondták Frontline Combó van nekik csak, veszek, vagy nem?
2015. szept. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem a pénz miatt kérdeztem.Költünk a kutyusra amennyi szükséges mindig csak , hogy erre mennyi pénzt kell fordítani erre az állatorvos részére. :) Mert egyébként mindent a saját pénzemből fizetek neki, mert az én felelősségem.
2015. szept. 16. 18:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor ne azt kérdezd, hogy drága-e, hanem azt nézd, mikor nyit holnap az állatorvos, vagy hogy ma van-e még :) Beteg a kutyád, nyilván nem élvezi a millió bolhát, segíts rajta minél előbb.
2015. szept. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a segítséget!
2015. szept. 16. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!