Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutyások, ti mit...

Nagytestű kutyások, ti mit tesztek, mondtok, ha valaki beszól, hogy miért nincs szájkosár a kutyátokon?

Figyelt kérdés
2015. szept. 17. 05:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Válaszolok neki, hogy azért mert nagytestű, nem lett veszélyesnek minősítve, nem kell rá szájkosár. Javaslom, hogy olvasson a téma után, mielőtt kinyitja a száját.
2015. szept. 17. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Az övemen általában ott fityeg (ha egyenruhás kérné, de erre még nem volt példa).

A kérdező hangnemétől függően válaszolok:

Ha durva: Miért? magán van?

Ha udvarias: Még nem volt barátságtalan, de szájkosárral is fel tud lökni bárkit...

2015. szept. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
0%
Idézem magam: Gyerünk,fogd meg! :) Amúgy én is viszek szájkosarat!
2015. szept. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
Az igazat mondom: Azért, mert nem kell rá.
2015. szept. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Helyzet- és hangulatfüggő a válaszom. Általában én is a törvényre hivatkozom, miszerint nem kötelező. Bunkózni ritkán szoktam, de volt már rá példa.
2015. szept. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Ha csak simán közterületen szólnak be, udvariasan közlöm, hogy évekkel ezelőtt megváltozott a törvény és nem kötelező.


Ha pl. vasúti pályaudvaron vagyunk, ahol ugyan (tudtommal) nem kötelező, csak magán a tömegközlekedési eszközön, de szóvá teszik, a békesség kedvéért inkább ráadnám, kivéve ha szemlátomást csak kötekedni akar az illető. Ha jószándékkal javasolja a szájkosár használatát, vagy tart a kutyától, a békés együttélés jegyében alkalmazkodnék.

2015. szept. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
azt mondom ez labrador, a vakvezeto kutya. es akkor mindenki mosolyog :)
2015. szept. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az enyém német juhász és fajtája "szégyene", mert még a postást és a kéményseprőt is beengedi, annyira szelíd:))

16 hónapos, de még játékból sem morgott soha. Egyszerűen a termete miatt félnek sokan tőle, pedig pórázon sétáltatjuk közterületen, csak a réten és kihalt parkokban este engedjük el póráz nélkül. Viszont időnként beszólnak az utcán, miért nincs rajta szájkosár. Pedig mindig lábnál viszem, ha jön valaki(:

Eddig nem szóltam semmit, de most már kezdem elveszteni a türelmemet, mert elég utálatosan szoktak néhányan beszólni.

2015. szept. 17. 15:35
 9/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
71%

Szerencsére nem kutyásoktól nagyon-nagyon ritkán hallok ilyet, akkor közlöm, hogy nem kötelező, a kutyám nem is nézett rá, és megyünk tovább.

Általában a kicsi, pórázon őrjöngő kutyák gazdái szoktak beszólni. Ilyenkor közlöm, hogy egyrészt nem az én kutyám támad, s csak támadó kutyákra kötelező, így lesz szíves ő szájkosarat rakni az ebére. Másrészt nevelje a kutyáját és ne más normális kutyásokkal foglalkozzon :D

2015. szept. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is nagytestű kutyám van,de az évek során szerencsére még soha senki nem kötött bele,hogy nincs rajta szájkosár.Ha meg ezzel jönnének,akkor közölném,hogy azért nincs rajta,amiért nincs minden egyes emberen bilincs sem.
2015. szept. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!