Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Voltatok már hasonló helyzetbe...

Voltatok már hasonló helyzetben, szerintetek ki a felelős, mit tennétek? A szomszéd kutyájához hoztak egy szukát fedeztetni, az éjszaka folyamán a szuka és a kan is átmaszott az én kertbembe.

Figyelt kérdés

Az én kutyám bizonyult erősebbnek és fedezte a szukàt, a másik Kant eléggé leamortizàlva. A szuka tulajdonosa pattog a kan tulajànak, hogy fizessen kártérítést, az pedig nálam próbálkozott.

Mivel az ő kutyàik másztak át nem is illene engem belekeverniük szerintem



2015. szept. 17. 12:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére még nem voltam ilyen helyzetbe, mert én a kerítést megcsináltattam végig olyan stabilra, (lábazat, drótfonat, szögesdrót) hogy se be, se ki nem jöhet semmi. Jó, a szarvas az más téma, az simán átugrotta, én meg csak lestem - külterület.


Ők nem gondoskodtak a kutyák biztonságos elhelyezéséről. És ha nincs kutyád, és kint vagy az udvaron, ahol megrágcsálnak téged vagy a gyerekedet. Akkor hogy állna a szájuk?

2015. szept. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű,hogy nem te vagy a felelős,de arra készülj,hogy ebből lehet még jogi ügyed.
2015. szept. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A vitán kívül neked más gondod nem lesz. Ha valaki fedeztet, akkor kellő elővigyázatossággal illene eljárnia.
2015. szept. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem te vagy a felelős, de készülj fel rá, hogy még próbálkozni fognak nálad.

De ha a kerítés átjárható, akkor honnan vagy biztos benne, hogy nem a te kutyád mászott át, majd vissza? Vagy mindhárom kutyát a kertedben láttátok?

2015. szept. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ja. Fotózd le a kerítést, ahol átjöttek a kutyák, + a sajátodat is. Ha kell dokihoz is vidd a sajátod, a számlát a szomszéd fizetheti.
2015. szept. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Röhögd ki. Ha egyszer ő nem képes vigyázni a kutyáira, akkor így járt.
2015. szept. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
kan miatt is megy a hiszti, jól el lett verve
2015. szept. 17. 13:02
 8/18 anonim ***** válasza:

Szépen kérd ki magadnak, ha újra bepróbálkozik.

Az ő helyében én mélyen hallgatnék, ez neki ciki.


Ha meg elkezd pattogni, mondd, hogy feljelented zaklatásért és magánlakterület megsértéséért, merthogy a kutyái átjöttek.


Az ilyen pattogós embereket csak így lehet sajnos kezelni.

2015. szept. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
Hát basszus, ha az autód elé ugrik valaki a bokorból, akkor sem te vagy a hibás, hogy elütődött. Semmi keresnivalója nem volt a kutyának a te kertedben, mindenki a saját állata biztonságáért felelős. Max. akkor lehetnél részben hibás, ha a kerítést a te feladatod lett volna rendben tartani, és mégis lyukas lett volna régóta, vagy ilyesmi. Egyébként milyen hülyének jut eszébe éjszakára kint hagyni a kertben egy tüzelő szukát a kannal...? O.o Másik kan is bemászhatott volna, és ugyanúgy elverhette volna az övét. A te kutyád tulajdonképpen tök rendes volt, hogy nem ment át magától csajozni.
2015. szept. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Természetesen nem te vagy a felelős. Ha ilyen idióták, hogy még arra sem tudnak figyelni, hogy ne szökjenek ki (át) a kutyáik hozzátok, ha már feleslegesen szaporítgatnak, akkor meg is érdemlik.

Csak a kutyákat sajnálom. :(

2015. szept. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!