Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az őszinte véleményed az...

Mi az őszinte véleményed az az amstaffról?

Figyelt kérdés
Egyszer majd valamikor ilyen fajtájú kutyát szeretnék, de nagyon sokan mondják, hogy milyen harcikutya, meg majd ha megtámad, akkor megbánom majd, hogy nekem kellett a harcikutya... És sok ember itt is írja, hogy örül, hogy nincs az utcájába amstaff, mert egy iszonyú veszélyes vadállat. És mégis, ismerösömnek van bull terriere, és nagyon aranyos. Pedig rá is azt mondja nagyon sok ismerösöm, hogy harcikutya. Pedig én ismerem, és nagyon barátságos. Soha nem harapna meg senkit szerintem, legalábbis ha nem bántják. Meg ismerösöm félti tőle a 5 éves gyerekét, mert ahogy kínéz a bull terrier, meg amit hallott róla. Számíthatok arra, hogyha ilyen kutyám lesz, akkor nagyon sokaknak szúrni fogja a szemét, hogy milyen híre van a kutyának? Te mit mondasz(öszintén) a amstaffról?
2010. márc. 13. 15:42
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Hopsz, csak egyszer az*
2010. márc. 13. 15:43
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kutya, de nem nekem való. Mindenkinek olyan kutyát kell választani, amelyikkel bánni tud, és amelyik neki tetszik, mások véleménye addig nem számít, amíg a kutyának (és a környezetének meg a környezetében élőknek) jó dolga van.
2010. márc. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is az Amerikai Staffordshire Terrier nem harci kutya. Ezt a hozzá nem értők találták ki. Az emberek hibája, hogy ennyire korcsosul a fajta és hogy ennyire sok olyan ember vesz szaporítóktól kutyát csak mert hogy félelmetesen nézzen ki. Mivel terrier erős kézzel kell vele bánni. De nagyon okos kutyák. Ha rendes leinformálható helyről veszed és megfelelően fogsz vele bánni és nevelni akkor egy nagyon aranyos energia bombád lesz :) Viszont avval számolnod kell, hogy naponta fogsz olyan kérdéseket kapni sétáltatásnál, hogy "Ez olyan ember evő kutya?" stb. Meg elég sokan fogják elrángatni a gyerekeiket a kutyád elől. Pedig az amstaffok imádják a gyerekeket. Ha tényleg jó helyről veszed és jól neveled akkor az egyik legjobb választás ez a kutya. Bármibe kezdesz vele nem fogtok kudarcot vallani!


Sok sikert hozzá!:)

2010. márc. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

én azt gondolom hogy egy kutya olyan,amilyennek a gazdája neveli!!

nevelés kérdése hogy milyen egy kutya!

itt egy link olvasd el

[link]

az biztos hogy határozott gazda kell hozzá!!!!

2010. márc. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
egyszer simogattam egy ilyen kutyát, egy másik alkalommal meg játék közben nekem jött (csak futott, de összeütköztünk.) Az a kutya tiszta izom! Pedig viszonylag kicsi, de eszméletlen ereje tud lenni a vele való ütközésnek. Meg amikor simogatod, akkor is érződnek az izmai, kőkemény az egész kutya. Én nem gondolom, hogy harci kutya, de az ereje és a felépítése bennem anélkül is félelmet ébreszt. Én a puha, szőrös, nem olyan izmos kutyákban jobban bízom, mégha kétszer akkorák is.
2010. márc. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Aranyos kutya, és megfelelő neveléssel emberszerető társ lehet belőle.
2010. márc. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Tetszenek, de én nem tartanék ilyen kutyát, nem nekem való egy ilyen domináns fajta.
2010. márc. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1,5 éves az amstaff szukám. Szerintem a legjobb társ! Életvidám, vicces, tele van energiával, odaadó, megbízható, hűséges, nyugodt, tehát lehet nyúzni, jó házőrző és imádja a gyerekeket!

Nem igazán értem, h miért mondják rá, h vadállat! Bár lehet, h az enyém jellemhibás, de akit ismer a kutya,(és itt nem csak a családra gondolok, hanem a barátokra is) annak nincs oka félni tőle, mert nagyon kedves állat! Jó persze, az idegenekkel bizalmatlan, meg ugat, de melyik kutya nem?

Én is azt vallom, h olyan a kutya, amilyennek neveli! Valszeg az enyémből is lehetett volna egy őrjöngő vadállat, ha úgy nevelem, és vadítom őt!

De ezzel az erővel egy westi is lehet agresszív.

Egyetlen baj van csak ezzel a fajtával. Az, h csak 1 embert fogad el falkavezérnek, a többiek viszont "csak" társak neki. A társakra is hallgat, de sokszor megy a saját feje után (nagyon okos faj, és kikerüli a tiltást!). Míg a falkavezér szava szent!

Remélem segítettem egy kicsit a döntésben! Szerintem család kutyának kitűnő!

2010. márc. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont! Amerikában a golden retrieverek élen járnak a kutyatámadásokban, hála a szaporítóknak, meg a gazdájuknak, aki elkényeztette őket. Rájuk mégsem mondják, hogy vadállat.
2010. márc. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen csak hozzáértő kutyásoknak ajánlanám,első kutyusnak semmiképp.Mi most vettünk egyet,eddig csak egy Amstaff keverékünk volt.Sok-sok játék,mozgás,szeretet és türelem.Semmiképp sem szabad agresszívnak nevelni,mert akkor minden kutya az lesz.Azért van rossz híre ,mert sokan akik ilyen kutyát vesznek,csak azért teszik,hogy dicsekedhessenek az izomgolyóval és hát ők sokszor "félrenevelik"őket,agresszívakk lesznek:(

De ha kellő törődést kap és te vagy a "falkavezér",akkor nem lesz gáz;)

2010. aug. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!