Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segitség a kutyánk fülébe...

Segitség a kutyánk fülébe lárvák vannak mivel lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Már tavaj is voltak benne akkor már nagyok voltak de kevés a mostanihoz kepest most sok kis apro larva van a sebben tegnap kiszedtem egy csomot de most megint vannak benne hiaba fujunk ra sok ....... Mindent mar sok dolgot kiprobaltunk de nem hasznalnak az nem megoldas hogy mindig kiszedegetem neki csipesszel neki is rossz nagyon es meg undorito is betadinnal is kentuk van egyaltalan valami hatasos szer ami tavoltartja a legyeket?

#Kutya.larva.
2015. szept. 18. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hívják, állatorvos.
2015. szept. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert ha allatorvost hivok az ott fog lenni a kutyaval es elhesegeti a legyeket v mi csak ajanlj valami gyogyszert es kesz
2015. szept. 18. 17:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Neostomosan ampullát vettem kb. 650,- Ft körül van 1 ampulla és állatpatikában, vagy nagyobb állatoknak való árucikkeket áruló üzletben is lehet kapni. Ugy használtam hogy 2 liter vizbe beleöntöttem az ampulla tartalmat és jól átmostam vele a kutyus szörét, a fülét és kényesebb helyeket kicsit erősebb oldattal (1 liter vizbe önteném bele az ampulla tartalmat) és vattaval szépen átmosnám. Ez a szer elég erős szagu, olyan festékoldószerü szaga van, de minden élősködött megöl. Nekem ez jött be, higitott formában a kutyus, macska helyét is érdemes áttörölgetni vele, hogy onnan is kipusztuljanak az élősködök. Probáld ki. Ha megdöglöttek a rovarok, akkor Neomagnol tablettat oldottam fel és azzal a folyadékkal is érdemes áttörölgetni a sebet.. Különben én is jártam igy hogy a farka tövébe egy sebbe lárvák lettek a kutyusomnak, elvittem állatorvoshoz és első körben azt javasolta szedjem ki csipesszel és Neomagnolos oldattal öblögessem..Nekem szépen meggyógyult tőle.
2015. szept. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen,tudod úgy működik,hogy elviszed a kutyát az állatorvoshoz,és ő megmondja,mit kell tenni,milyen szert használjatok.Mert úgy látom,orvos nélkül nem tudjátok megoldani,és csak sokkal rosszabb lesz.
2015. szept. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Neomagnolt azért nem tennék nyílt sebre, mivel annak a hatóanyaga a klór, mint a hyponak. Inkább Hyperolt javasolnék sebkezelésre. De mindenképp elvinném a kutyát állatorvoshoz, 1) hogy kitisztítsa a sebét, és megfelelő módon kezelje, 2) megállapítsa, hogy mitől sebes a kutya, 3) adjon tanácsot a megelőzésre.
2015. szept. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok és én elvittem állatorvoshoz és erre az a kezelés csipesszel kiszedi a lárvákat és nekem Neomagnolos öblitést mondott, semmi egyebet. Ha nem javulna akkor mondta hogy menjek vissza, szerintem probáld ki amit leirtam, rögtön mutatkozni fog a hatása, ha mégsem akkor vidd el állatorvoshoz.
2015. szept. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

ma 17:22

A Neostomosant 1 liter vízbe kell oldani, nem 2-be.

2015. szept. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es attól függ milyen erősségüt akarsz, én bolhairtasra vettem és a kutyakozmetikus igy higitotta. Azt mondta kistestü érzékeny börü kutyusom van és neki igy a jó, a lényeg igy is használt, de lehet 1 l vizhez is önteni, sőt fél l-hez is.
2015. szept. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!