Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az hogy egy fajtajellegű...

Igaz az hogy egy fajtajellegű keveréknek lehet törzskönyve?

Figyelt kérdés
csak el kell vinni tenyészszemlére ahol ha megfelel a fajtajellegnek akkor kaphat egy B-s törzskönyvet.
2015. szept. 19. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs már elég régóta B törzskönyv.
2015. szept. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Az én mudim 4 éve kapott B törzskönyvet, de ez nem vonatkozik más fajtákra. Ja és az volt a feltétel, hogy ivartalanítsam hozzá.
2015. szept. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bizonyos fajtáknál létezik a B törzskönyvezés, pl a mudinál is, és ehhez nem feltétel az ivartalanítás - nem is lenne értelme, a B törzskönyv a tenyésztésbe vételhez kell. Ma már a B törzskönyvezés a mudinál nem indokolt mert az állomány nem kicsi annyira, de kihalóban lévő fajták feltámasztásának fontos eszköze.
2015. szept. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%
Nem mondtam, hogy feltétel, de mi speciel így állapodtunk meg, mert engem a munkaverseny érdekel, ahol előfordult az az érdekes eset, hogy a kutyám toronymagasan nyert, de a díjat nem vehette át, nem volt törzskönyve.
2015. szept. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!