Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 kisgyerekes családnak...

2 kisgyerekes családnak milyen fajtatiszta, nagytestű, okos kutyát volna érdemes venni?

Figyelt kérdés

Főleg kisgyermekes család: Esetleg saját tapasztalatotokat írnátok a kutyáitokról?


Lehet, hogy a háziállatok kategóriába kellett volna írni, de mivel inkább a családon van a hangsúly, hogy 2 kisgyereknek (1 és 3 évesek) lenne ajándék inkább itt kérdem.


Lényeg, hogy jól kijöjjön a gyerekekkel, nagyon tanítható legyen és biztonságos, még véletlenül, játékból se tegyen kárt a gyerekekben. (Persze nem hagyják őket magukra egy percre sem!)


Kertes házban élne, nagy területe lenne, így a nagy mozgásigény kielégítése is adott.


Mindenképpen fajtatiszta, nagytestű, maciszerű, szép kutyát keres a család, de én nem vagyok kutyaszakértő, nem tudom, mely fajták felelnek meg ennek + az, hogy nagyon intelligens, tanítható legyen és még véletlenül sem bevadulós!



2015. szept. 20. 10:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt egy 1 és egy 3 éves gyerek mellett nem fog jutni elég időd a kutyára, hidd el. Majd ha 4 és 6 évesek lesznek legalább, majd akkor vegyetek kutyát, addig csak púp lenne a hátatokon (lásd az 5. válaszoló válaszát).


Másrészt pedig egy fajtatiszta kutya 100+ ezer forintba kerül, a nagytestű kutyák akár 150-200 ezer forintba is kerülhetnek? Erre van pénzetek?

2015. szept. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"2 kisgyereknek (1 és 3 évesek)"

"jól kijöjjön a gyerekekkel, nagyon tanítható legyen és biztonságos, még véletlenül, játékból se tegyen kárt a gyerekekben"

Szóval:

- Az 1 éves kisgyerek az épp járni tanul, néha seggre esik meg ilyenek. A kiskutya meg szobatisztaságot tanul, néha bekakil, bepisil... szerinted mennyire jó kombináció ez?

- Még a legjobb szándékú, legértelmesebb kölyökkutya is fellökhet véletlenül egy kisgyereket, mert kölyök, esetlen és nincs tisztában a saját erejével.

- "nagy területe lenne, így a nagy mozgásigény kielégítése is adott." Mondd csak Kérdező, te mennyit szoktál a nappalidban futkározni? Ráadásul a kutyának nem csak fizikai, hanem mentális igénye is a séta: új élmények, más kutyákkal találkozás, stb.

Én is azt mondom, hogy érdemes lenne várnotok a kutyaprojekttel még 2-3 évet.

2015. szept. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Berni pásztor, újfundlandi, leonbergi - macis, megbízhatóan emberbarát, nyugis kutyák. Persze megfelelően nevelni kell azért őket, és ha kertes házban laktok, akkor is illik naponta egyszer elvinni sétálni.

Figyelj arra, hogy jó tenyésztőtől vegyél kutyát, ahol a szülők örökletes betegségekre szűrtek és mentesek, tenyészszemlések, a kölykök pedig kicsi kortól családi környezetben nevelkednek.

2015. szept. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Golden retriver 😊
2015. okt. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem németjuhász mert szuperinteligens és gyerekszerető . Nekünk is van egy 10 hónapos és a 4 éves kerszthúgommal nagyon gyengéden játszik. Ha nagytestű, gyerekszerető, intelligens fajtát kerestek csak a németjuhász jöhet szóba.
2015. okt. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy aktuális-e még a kérdés.De én a pireneusi hegyikutyát ajánlom nagyon jó őrző védő.Nagy testű bundás macikutya, és a kisgyerekekkel nagyon nagyon jól kijön szinte bármit megenged nekik.Jól tanítható, egy picit makacs de intelligens.
2015. okt. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!