Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszik ennyit?

Miért eszik ennyit?

Figyelt kérdés
Van egy pincser méretű keverék lány kutyám. Eddig úgy kellett beleerőltetni a kaját, most meg már odaül a tányérjához naponta legalább 4x, és tologatja, vagy mereszti ránk a szemeit... Ez lehet "depresszió"? Nem tudom, lehet köze ahhoz, hogy elment a családból egy olyan valaki, akit szeretett, és már nem láthat? Vagy esetleg még az merült fel, hogy 1 hónap, és 1 éve, hogy szült. Lehet hogy ezt érzi?

2015. szept. 20. 11:11
 1/7 anonim válasza:
Nem lehet hogy újra vemhes?
2015. szept. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Neem.:) Azt láttuk volna.:D Panelban lakunk, nincs másik kutya, és mindig figyelve van rá. :)
2015. szept. 20. 11:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi a fenéért kell okot keresni arra, hogy végre normákis az étvágya a kutyának? A kutya nem depresszió miatt fog evésbe menekülni. Sőt, az ellés időpontját sem tartja nyilván. Örülj neki, hogy egészséges étvágya lertt, és igyekezz nem elrontani.
2015. szept. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem rontom el neki az étvágyát... De valahogy szerintem az nem normális, hogy 5x eszik egy nap... 5 éves!! És egyre csak hízik... És még mindig éhes!!
2015. szept. 20. 12:50
 5/7 bollocks ***** válasza:
55%
Azért eszik annyit, mert adsz neki. Ha nem tetszik, hogy hízik, akkor adj neki kevesebbet. Nem annyira bonyolult ez.
2015. szept. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem ezt kérdeztem... Eddig is mindig kiraktuk neki a kaját, és 2 napig ott rohadt volna, ha nem dobjuk ki... Most kirakjuk, és egyből eszik, sőt még tologatja a tányért... Nem azt kérdeztem, hogy mikor mennyit adjak neki, hanem hogy mitől lehet!!!!
2015. szept. 20. 14:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Hogy mi miatt lett végre egészséges étvágya a kutyádnak, azt nem tudom. Viszont látszik, hogy még sosem volt normális étvágyú kutyád. Nem akkor adunk a kutyának enni, amikor az esdeklő szemekkel néz, hanem akkor, amikor eljön az etetési idő. Ez lehet napi 1-2, csak a megfelelő adagot kell elosztani.

Jól evő kutya bármikor, szinte bármennyit megenne. Ha meg is kapja, elhízik. Ezért a hozzáértő gazdák figyelik a kutyájuk formáját, és amikor kerekedik, csökkentik az étel mennyiségét. Ha megfelelő a testsúlya a kutyának, akkor tartják azt a mennyiséget, amivel ezt elérték.

2015. szept. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!