Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Yorki tényleg egy idegbeteg...

A Yorki tényleg egy idegbeteg kutya?

Figyelt kérdés
anyukám azt mondja,hogy folyton ugat,sok a gond vele,nagyon kényes,nem engedi,hogy irányítsák,hogy neveljék,sokat kell vele foglalkozni.idegbeteg kutya.
2015. szept. 20. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok yorki ideggyenge, mert a szaporítók nem figyelnek semmire a pároztatásnál.
2015. szept. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szaporitotol szinte az összes kutya beteg, ideggyenge, fajtatol fuggetlenul.. viszont egy igazi tenyesztotol megfelelo szocializacioval nem lehet problema. Esetleg kutyasuli.. de nincs hulye kutya, csak gyengekezu gazda
2015. szept. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 bollocks ***** válasza:
100%
Rengeteg yorkie azért felel meg a fenti leírásnak, mert méretük miatt a gazdáik hajlamosak megfeledkezni arról, hogy ők is kutyák.
2015. szept. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha szaporítótól veszed, akkor valóban lehet ideggyenge, és persze nevelni kell, mert ahogy előttem írták, sokan a méretük miatt elfelejtik, hogy a yorkie is kutya!

Sokat kell foglalkozni vele, ez igaz, mivel TERRIER, nagy mozgásigénye van.

2015. szept. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ideggyenge: vele született neorotikus betegség vagy túl félés,vagy túl agresszív,igazából a környezetre,szituációkat túl reagál.Megfelelő neveléssel vmennyire enyhíthető az ideggyengeség,de ehhez jó gazda kell.


Neveletlenség: gazdi elkényezteti,nem szab meg határokat,a kutya azt csinál amit akar.


A kettő nem össze keverendő.


Szaporítóktól a legtöbb tényleg ideggyenge,de megfelelő gazdival lehetne segíteni a gondon egy kicsit.


Egy törzskönyves jó idegrendszerű kutyát meg könnyen el lehet rontani.Ugye elkényeztetés,azt csinál a kutya amit akar,mint már írtam.


Ha veszel jó helyről yorkit és megfelelően neveled akkor nem lesz probléma,de ez bármelyik fajtára igaz! Viszont mint minden kutyával nagyon sokat kell foglalkozni ez egy 24 órás feladat 10-15 évig.

2015. szept. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Általában hiperaktív, és amikor egyhelyben ül, pl buszon, akkor is rezeg a feje mint southpark Timi.

A nevelés hiánya is tipikus. Pl multkor a zöldséges előtt hisztériázott egy kis yorki. A nő kiszólt neki, lágy és kedves hangon, hogy Fifike kérlek maradj csendben. Persze a kutya tovább ugatott.

Aztán barátom föléhajolt, ránézett nagy kerek szemekkel, az ujjával rámutatott és hangosan annyit mondott: -Pszt.

A kutya úgy megijedt, lemerevedett és meg se mert szólalni :D A nő meg így kinézett a boltból, hogy úristen mi történt, hogy nem ugat a kutyája.

2015. szept. 21. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:
100%
Annyi igaz belőle, hogy a többi minikutyával ellentétben a yorki egy terrier, ami némileg rámenősebb és akaratosabb jellemet jelent, mint ami a fehér bolyhos izék esetében adott. És mivel a minikutyákat sajnos nagyon gyakran tartják kutyanevelésre teljesen alkalmatlan egyének, a kutyájuk törvényszerűen a fejükre nő. A vérben forgó szemekkel hörgő minikutya nem idegbeteg, hanem azt hiszi, ő a főnök és éppen a falkáját akarja megvédeni. Mert a drága gazdi elhitette vele az agyatlan kényeztetéssel, hogy a kutya van felül, és a főnöki pozícióval együtt ez jár kutyáéknál. A laikusok szerint meg a neveletlen minikutyák mind genetikailag vannak elcseszve, mind gyárilag idegbeteg, és szegény hülye gazda ártatlan áldozat, akinek rendes kutyát kellett volna venni.
2015. szept. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hogy sírja vagy nevessek a megállapításon.


Nyilván van valami alapja dolognak, ha csak úgy ránézésre megtekintek egy gazdát aztán a kutyáját.


De sok ellenszenv és indokolatlan megjegyzés is kísér egy-egy fajtát.


Jómagam első kutyásnak számítok az 5 éves fent degradált fajtával.


Nem sajnáltam sem az időt, sem egyéb mást arra, hogy normális kutyát faragjak belőle.


Ez többnyire sikerült is.


Viszont sokan elfelejtik akkor amikor úgy szimplán csak odalökik valakinek, amikor éppen ugat a kutyája: neveld már meg.


Elnézést de ezek elsősorban kutyák, másodsorban terrierek, tehát az alapvető viselkedési morál mellett vannak olyan tulajdonságok amik nem abból fakadnak mert a T. gazdi nem nevelte meg a kutyáját, hanem a fajta miatt.


Akinek gőze nincs a fajtaviselkedésekről szimplán tahóság leugatni a gazdát azért mert a kutyája megugat egy másik kutyát. - itt most nem térnék ki arra, hogy a megugatás az őrjöngős ugatás között mi a különbség aki ismeri a kutyákat az tudja.


Az én kutyám alapvetően nem ugatós fajta, de ha valamelyik kutya trappolva közeledik és nem tanulta meg a kutyaetikettet - ezek többnyire még kölykök - az én kutyám igenis megugatja. És ezt nem tiltom, mert a viselkedésnél mindig mérlegelni kell, hogy éppen mi a szituáció!


Azt pedig már marhára unom, hogy a yorkikat úgy sajnálják le, hogy lehetőséget sem adnak neki "bemutatkozni" csak szimplán nyomorék mert yorki.


Azok a gazdák szégyelljék magukat,akik tartanak kutyát de ha ránéznek egy másikra ezért-azért leszólják őket. Ezektől mentsen mindenkit az ég!

2015. szept. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A világon számtalan yorki létezik. Anyukád bizonyára a legrosszabb típusról beszélt. Nekem két yorkim van, egyikre sem jellemző, hogy sokat ugatna... egyáltalán nincs velük több gond, mint akármelyik másik kutyával, és nem is kényesek! Könnyen kezelhetőek, ilyet még nem is hallottam, hogy nem engedi, hogy irányítsák... az idegbeteg jelző az én kutyusaimra egyáltalán nem jellemzö. Neveléstől függ leginkább a tulajdonságuk! Anyukád szerintem a kutyával járó feladatoktól fél, nem kimondottan a yorkitól. Sok sikert!!!
2015. nov. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!