Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Beagle jó választás lehet...

A Beagle jó választás lehet első kiskutyaként?

Figyelt kérdés
honnan lehet tudni ,hogy fajtiszta?
2015. szept. 21. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=beagle&kateg..


Nem,mert alapvetően egy vadászkutya nem cukimuki kutyulika.

2015. szept. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Fajtisztát onnan, hogy ránézel, és kutya, nem pedig kutyámajom.

A fajtatiszta más kérdés. Ezt onnan hogy tenyésztőtől veszel kölyköt (nem nem negyvenezeré', hanem legalább 100 000 zabravalóba van egy kiskutya), aki ad hozzá egy törzskönyvet ( kutyaszemélyi kvázi, nem opció, hogy ad vagy nem ad, a tenyésztőnek adnia KELL, és adni is fog.)

Első kutyának nem ajánlom.

2015. szept. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan honnan lehet tudni, hogy fajtatiszta: tenyésztőtől veszed, és nem a jófogásról vagy hasonló oldalakról.

Van törzskönyve, a szülők tenyészszemlések, 8 hetes kor után kapod meg szerződéssel, chippel, 2 oltással.

Ára minimum 100 ezer Ft.

Ha nincs törzskönyve, akkor nem minősül fajtatisztának.


Első kutyának: hát... Ha elég sportos, mozgékony vagy, sokat tudsz vele futni, mozogni, emellett nem riaszt el, hogy kissé makacs, nehezen behívható (a behívás megtanítására nagyon nagy hangsúlyt kell fektetni!), vadászkutya, akkor jó lehet. De ne egy ölbenülős szobakutyát képzelj el. Ahhoz, hogy jól működjön, nagyon sok mozgásra, feladatozásra és határozott nevelésre van szüksége.

2015. szept. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokat tudod mozgatni (nagyon sokat), sokat foglalkozol vele (szigorú tanítás, játék), akkor jó választás lehet. Mint minden kutya akkor boldog (és elviselhető), ha lefárasztod naponta/naponta 2X.

Láttam kivételt, de a fegyelmezőt nem szereti (a vizsla is könnyebb ebből a szempontból).

A mozgásigénye a vizsla/labrador páros körül van.

Szerintem első kutyának szinte minden kutya bátorság, de ha nincs első kutyád, második sem lesz. Minden fajtánál fel lehet hozni valamit, amiért nehéz. Keress egy olyan egyedet, a fajta szerintem mellékes (én "keverék hívő" vagyok), amelyikkel az első perctől megvan valami kapcsolat. (Kántort is így választotta ki Tóth Tibor és világhírű páros lettek, még a Rex felügyelő sorozatot is ők ihlették valószínűleg. A Kántor sorozatról már ne is beszéljünk)

Utána egy mély levegő és kezdj el vele foglalkozni.

Ha fajtatiszta kutya mellett döntesz, az a 100-200 000 Ft csak addig tűnik soknak, amíg nem adod össze a tartás költségeit (táp, doki, felszerelés, suli, orvos, rágás/ásás károk). Ne sajnáld a pénzt egy olyan kutyára, aminek (és a szülőknek) van törzskönyve és megvannak a fajtára előírt szűrővizsgálatai (A diszplázia minden fajtánál minimum, már a keverék kutyáknál is gyakori). Sajnos nem egyszer láttam összetört gazdát, mert igen súlyos örökletes betegség miatt kellett a kutyát megszabadítani a fájdalmaktól...

A felszerelés összeállításánál gondolj arra, hogy a nyakörv/póráz pároson a kutya élete múlik. Legalább Trixie vagy K9 minőséget válassz. Ha a karabiner eltörik, a póráz elszakad a kutya könnyen autó alá szalad...

2015. szept. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlanám első kutyának,mondom ezt úgy,hogy az én első kutyim is beagle volt:D

Nekünk 2 év kellett,mire teljesen összecsiszolódtunk és nem csinált komolyabb kárt maga körül.Persze a táskában felejtet kaját kiszedte később is úgy,hogy még a cipzárt is szét húzta(máig fogalmam sincs hogy:D).

Viszont nekem szerencsére passzol hozzá a személyiségem,úgyhogy én máig imádom ezt a fajtát,de szerintem ezt kevés ember mondhatja el magáról.

Ha biglit akarsz,akkor az a minimum,hogy türelmes vagy(akár évekig),nyugodtan fegyelmezel és van humorod a kutyához(meg persze sok időd).

Egyébként szerintem nagyon jó természetük van,imádják a gyerekeket,az enyémnek a zajokkal se volt soha problémája(velem nézte a tűzijátékot),bújós,a többi kutyával is jól kijön,örökké játékos,én a hangját is nagyon szeretem(három féleképpen tud ugatni,persze az alap,hogy megtanítjuk,hogy lakásban nem demonstráljuk),és ráadásul nagyon okos.Kevés kutya van,aki önállóan gondolkozik,a bigli ilyen,én ezt mindig is imádtam benne,nem véletlenül választottam ezt a fajtát,viszont ezt megint sok ember nem tudja értékelni/kezelni és makacsságnak fogja fel vagy szimplán lehülyézi a kutyát.

Összességében én azt tudnám mondani,hogy biglit venni olyan,mintha gyereket vállalnál kutya testben,van aki pont ezért szeret bele a biglibe egy életre és van aki pont ezért nem tud vele egy légtérben maradni és inkább elajándékozza.

Azt csak te tudhatod kedves kérdező,hogy melyik csoportba tartozol,de bárhogy is dönts azt javaslom,hogy racionálisan mérlegeld a képességeidet/személyiségedet)

2016. ápr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!