Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 20-40kg-osnak valo bravectot...

A 20-40kg-osnak valo bravectot hogy adjatok be a kutyinak? Olyan nagy, hogy az meg egy ember torkan is megakadna. Jutalomfalatkent nalunk nem valik be. Sot meg a kajabol is kicsomagolja. Otletek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2015. szept. 21. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A 24 kilós kutyám egyszer lenyelt egy egész kacsanyakat egyben. Szerintem nincs akkora gyógyszer, ami ne menne le a kutya torkán... :)
2015. szept. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, és a lényeg: kinyitod a kutya száját, ledugod olyan mélyen hátra, amennyire tudod, bezárod a száját, és úgy is tartod, amíg le nem nyeli, majd hatalmas dicséret. Mindezt lehetőleg gyorsan, mert ha lassú vagy, lesz ideje a kutyának ellenkezni meg kiköpdösni a cuccot.
2015. szept. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A bravectot nyugodtan elrághatja. Az enyém ha földre rakom csak simán, akkor is megeszi. Szeretik az ízét. Nem kell lenyomni a torkán, azért olyan nagy mert rágható.
2015. szept. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki hogy csak simán odaadod neki. Ha nem eszi meg akkor tordeld össze es keverd el majkrémban.
2015. szept. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Amugy igaz is,ha egyszer jutalomfalatkent odaadhatonak van irva,akkor azt elragja ugyis a kutya,igy mindegy is ha en torom el es elrejtem a pl. csirkemellbe.De akkor miert van irva bele,hogy nem torheto?

Magatol nem eszi meg,neki a jutalomfalat sem jutalomfalat,kiveve ha fustli vagy a fressnapfos szaritott kacsa:)

2015. szept. 21. 22:16
 6/11 A kérdező kommentje:
De gondolom akkor igy nem gyengul a hatasa.
2015. szept. 21. 22:17
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem azért írják rá, hogy nem törhető, hogy ne vedd meg a két 15 kilós kutyádnak a 40 kg-os adagot 9000 Ft-ért, hanem vedd meg inkább a 2x15 kg-os adagot 16000 Ft-ért. De ez csak az én véleményem. Mi mindig elharmadolunk a kistestű kutyáink között egy 30 kg-os adagot, és pöpecül működik.

Szerezz valami finom jutalomfalatot, ez esetben én valami sütifélét javasolnék, mert a Bravecto is kicsit kakaóillatú. Pár darab sütit adagolsz a kutyának, és mikor már kocsányon lógó szemmel, csorgó nyállal kap a következő falat után, gyorsan odaadod neki a Bravectót, és a másik kezeddel azonnal kínálod a következő sütit. Olyan kis hülyék, simán lenyelik a tablettát, hogy nehogy lemaradjanak a következő falatról. Ha egyben nem megy, akkor darabold fel (a tablettát, nem a kutyát).

Ha ez sem működik, kicsit éheztesd ki a kutyát (1 napi étkezés maradjon ki), és a tablettát törd össze és szórd az ételére.

2015. szept. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Így van, csak azért írják rá, hogy nem törhető, hogy ne törd/oszd több felé, hanem vedd meg normál áron mindig a neki való adagot egyben. De én megkérdeztem több állatorvost, mind azt mondta, hogy nyugodtan vegyem a legnagyobbat és arányosan súly szerint több felé lehet osztani, későbbre eltenni vagy több kutya között elosztani.
2015. szept. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat,mar tenyleg nem tudtam,hogy adjam oda neki.Akarmilyen kicsire daraboltam,kikopte.

Torkan is "leugtam",de semmi.Allhattam en ott vele befogott szajjal,barmeddig,le se nyelte.

Jo lenne a sutis otlet is,csak nem szereti az edessseget.Es mivel meg a grillcsirkebol is kiszedte,marad az osszetores...

2015. szept. 23. 07:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha befogod az orrát, előbb-utóbb nyel. Meg ha simogatod a torkát. Meg ha megijeszted. Makacs kutya van, de olyan nincs, amelyikkel ne lehetne lenyeletni egy tablettát :D
2015. szept. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!