Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó leonbergi kennel országszerte?

Jó leonbergi kennel országszerte?

Figyelt kérdés
2015. szept. 21. 16:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Google a barátod... egyébként az országban csak kettő van, egy Ajkán és egy Marcaliban.
2015. szept. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért kettőnél egy kicsit több van. :)

Már ha csak Marcalit nézzük, ott egy utcában van 3 is.


A google mellett nézegesd a klub honlapját is, mert ott azt is láthatod, hogy hol várhatóak a közeljövőben kiskutyák:

[link]

2015. szept. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Medvebergi szerintem nagyon szép kutyákat hoz le:)

De a legegyszerűbb, ha elmész egy kiállításra, olyan gyönyörű kut

2015. szept. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

* bocsi véletlenül elküldtem hamarabb:D

Szóval kiállításon olyan gyönyörű kutyák vannak, mármint leok, még a barátomnak is megtetszettek, pedig ő más fajtát részesít előnyben, de elgondolkozott, hogy következődre leoja lesz:)

2015. szept. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem szépség miatt veszem. Anyum azt mondja az amstaffra hogy harci kutya. Hiába mondom hogy az emberek tették azzá, nem hiszi. Német juhászt azért nem szeretne, mert nagy kutya és kis korában botozott és a kutya leharapta a kezét. Ez van :D a leon meg barátságos, nem hallottam róla, de a barátnőmék is azt vettek(szaporító). Én meg jó tenyésztőtől venném. ;)
2015. szept. 22. 20:31
 6/15 anonim ***** válasza:
"Német juhászt azért nem szeretne, mert nagy kutya" - a leonbergi is nagy kutya :D Valóban segít, ha elmész egy kiállításra, ott beszélgetsz a tenyésztővel.
2015. szept. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az árával tisztában vagy?
2015. szept. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Figyelj, az amstaff mellett szól, hogy felmérések bizonyítják, hogy sokkal több németjuhász harapott meg embert/gyereket, mint az amstaff.

Bármelyik fajta mellett is döntetek, mindenféleképpen tenyésztőtől vegyetek, mert német juhász és amstaff is agyon van szaporítva, és nem az igazi fajtát fogjátok kapni, hanem egy szétcseszett, de küllemre talán szép kutyát.

Német juhászt egyébként könnyű tanítani, hűséges, bár kell hozzá azért egy kis határozottság.

Az amstaff nagyon barátságos kutya, de ha első kutya lenne, én nem ajánlanám, mert hozzá is kell egy határozott kéz, és ezt a fajtát (főleg a kant) szocializálni kell folyamatosan, egész életében. Nem maradhat ki egy hónap sem, mert kiskorában nem, de tini és felnőttkorban elkezd majd dominálni erősen a kutyák között, azzal is, aki előtte barát volt. És veletek is dominálhat, ha olyan természetű. És ha nem tekint rátok főnökként, akkor abból még baj lehet. Bár a német juhászra is igaz, de az amstaff azért bunkófejűbb kicsit. Viszont ha megfelelően van nevelve, határozottan, de rengeteg szeretettel, és türelemmel, akkor csodálatos kutya, nekem is amstaffom van (ismerősömnek van leoja), és nem tartozik az egyszerű esetek közé, talán a város legagresszívabb egyedét sikerült befogadnom, de alapjában véve a legtökéletesebb kutya, akit választhattam.


A leonbergi szófogadó lesz, meg értelmes, de tényleg elég drága, 2-300.000 Ft, úgymond, szerencsére, mert nincs túltenyésztve. :)

Viszont hatalmas, tehát jó 50-60 kilóval kell számolnotok, a német juhász azért ennél kisebb, tehát nem tudom, hogy anyukád megengedné-e a leót.

2015. szept. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mert ő csak barátságos kutyát szeretne! Nem vagyunk szegények, meg se kottyan egy leonbergi
2015. szept. 23. 20:45
 10/15 anonim ***** válasza:
Akkor jó! Csak azért kérdeztem, mert legtöbben ha meghallják, hogy 800-1500 euro, akkor eldobják az agyukat. Szóval akkor nézegesd a fent belinkelt honlapot, ott megtalálod az összes idehaza születő almot!
2015. szept. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!