Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agár lemozgatása pórázon?

Agár lemozgatása pórázon?

Figyelt kérdés

Imádom a fajtát, különösképp a salukit és az angol agarat, ám ami elbizonytalanít az az, hogy noha környékünkön sok a rét és az erdő mellett van közvetlen a városunk, mégiscsak azt olvasom sok agaras gazdától, hogy ilyen helyen nem meri póráz nélkül vinni a kutyát, én pedig nem tudom elképzelni, hogy akár egy kb. 8 méteres póráz elegendő lenne ennek a kutyának ahhoz, hogy kedvére kitombolja magát.

Sajnos a városban nincs lehetőség agaras sportra és ahol én élek, ott elkerített kutyafuttató sincs.

Vagy azért nem olyan reménytelen ez a fajta sem és kitartó munkával meg lehet neki stabilan tanítani a behívást?

Másik kutyával lenne tartva (ami nem agár), talán ő motiváció volna arra, hogy ne kódorogjon annyira?

Bár gondolom, ha netán szagot fogna akkor így is alkalmi süketté válik :)


2015. szept. 21. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem pont egy ilyen kutyát (futókutyát) pórázon nem lehet lemozgatni.

Bizony a behívás és stabil kutya gazdi kapcsolat kell ehhez,el kell hogy engedd kitombolni.Lételeme mondhatni.

2015. szept. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nonszensz.

Most azért nem akarod a pórázról elengedni, mert van erre a környéketeken valami szabály, vagy mert ezt hallottal sokaktól, vagy pedig azért mert nem tudod visszahívni?


Kertes házban laksz?

2015. szept. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem kertes ház, lakás.


Pont fordítva, én szeretném elengedni, csak félek mi van, ha úgy elfut, hogy nem jön vissza, mert itt a réten nálunk rengeteg a fácán, vadkacsa, az erdőben meg ugye ott a sok őz, vaddisznó stb.

Mondjuk erdőben még oké a póráz, de a napi séták alkalmával a réten nehezen tudom elképzelni, hogy mindig csak pórázon viszem miközben a másik kutyám vígan szaglászik szabadon.

Ezért kérdezem, biztos vannak itt tapasztaltak agarakkal, mert nekem sose volt agaram.

2015. szept. 21. 22:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő neveléssel bármilyen kutya lehet behívható, és nem is kell neki elmebeteg módon vadásznia mindenre, ami mozog. Csak ugye sok gazda szereti ráfogni a kutya fajtájára a neveletlenségét, mert úgy egyszerűbb, mint hónapokig melózni vele, hogy megbízható legyen :)

Az a titok, hogy ki kell elégíteni más módon a kutya vadászösztönét, és akkor tök jogosan várod el, hogy ne agyatlanul vadásszon. Végülis ez a természetes, a vadonban se lehet minden mókusra meg madárra ugrani, mert baromira éhen fognak maradni, meg kell válogatni, hogy mire lehet vadászni és mire nem. Csak a legtöbben inkább kinevelni akarják a kutyából ezeket az ösztönöket, az meg nyilván kudarcra van ítélve. Vagy ugye agarak esetében azt hiszik, hogy a korlátozás a versenypályán mutatott teljesítmény rovására megy, ezért meg se próbálják, pedig jó ösztönű kutya ugyanúgy izomból menni fog a nyúlra akkor is, ha otthon a mezőn nem teheti, HA jól van összerakva. Ami mondjuk nehéz, szóval nyilván ha a pályán teljesítés fontosabb, mint hogy lehessen egy jót kirándulni az ebbel, akkor végülis érthető, de attól még nem ez az egyetlen út. És ha a kutyát kérdezed, szerintem nem is a legjobb.

(Btw, az agár elsősorban szemmel vadászik, úgyhogy a "szagot fog" nála elég értelmetlen szófordulat :))

2015. szept. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Nekemcrogton harom agaram is van!!! Es ha nem naponta, ket naponta futnak!!!

Ok sem vilag okosak, de ha kiepitesz egy biztos kapcsolatot, akkor nem fognak akarni elhagyni...nalunk ha elfordulunk es elindulunk haza, szo nelkul jonnek utanunk, mert szeretnek!!!

2015. szept. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Pórázon lehetetlen lemozgatni. De ha teljesen kölyökkortól kezed 8-10 hetesen a foglalkozást, akkor semmi sem lehetetlen. Én hosszú 10-20 méteres pórázon kezdtem, és 1 éves koráig többször meg kellett benne erősíteni a dolgot. Fokozottan figyelj, hogy ne érjen negatív dolog a behívás tanítása közben, mert elég "idióta" jellemük van. Legalábbis az én kutyámnak biztos, ő mondjuk agár keverék. De én ilyen érzékeny kutyával még soha nem találkoztam. Még a másik kutyámmal se veszekedhetek mert világgá szalad. De ahogy olvasgattam az agarak azok ilyen maguknak való kutyák, nem szabad veréssel tanítani őket, mert szökőssé vállnak. A másik már meglévő kutyával való tanítás jó ötlet, sok mindent tanulnak egymástól... De a hülyeséget is. :D Nekem is átvette az idősebb kutyám hülye szokásait.

Mi olyan szinten vagyunk jelenleg, hogy bárhol eltudom engedni, nem szalad el, behívható, nem támad kutyára. Kóbor kutyázni szeret, illetve macskázni, madarazni imád. Madarakról letudom tiltani, még kóbor kutyáról is csak-csak, de macskáról sajnos még mindig nem. Ha én veszem észre hamarabb akkor nem megy rá, de egyébként, ha ő veszi észre nincs az az isten, hogy lehívjam róla. Azt nem tudom, hogy bántaná-e mert még nem bántott soha egyet se és nem hiszem, hogy azért, mert nem érné utol. Szerintem csak maga a kergetési ösztön van benne. De egyébként ritkán fordul elő, hogy rászalad egy-egy állatra, mert szerencsére tudja, hogy nem szabad. Multkor is ülök lent a padon, totál nem láttam a macskát, mert mögöttem lófrált, csak azt vettem észre, hogy remeg a kutya. Nézem mit remeg, hát nincs is hideg, erre ott volt a macska tőlünk 30 méterre. Meg is dicsértem, hogy nem ment rá, pedig ugye nem is szóltam neki, hogy nem szabad.

2015. szept. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tanultam belőlük.
2015. szept. 22. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!