Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisebb (11-12 kg-os) kutya...

Kisebb (11-12 kg-os) kutya mellé nagyobb testű?

Figyelt kérdés

A nagyobb kutya sportosabb párosításból származó, törzskönyves labrador lenne. Mennyi idő után lehet őket kettesben hagyni, amíg a gazdi ledolgozza a napi 8 órát? A kicsi kiegyensúlyozott-magabiztos, ivartalanított kan, a nagy szuka lesz, ivarérés után ivartalanítva. A kicsivel aktívan sportolunk, túrázunk, jön velem majdnem mindenhova, nyaralni is, ebbe az életbe kapcsolódna bele a nagy is (teljes kifejlődéséig persze mértékkel).

Ha a felügyeletem alatt/másik szobában gond nélkül meglesznek, akkor számíthatok erre akkor is, amikor nem vagyok otthon? Bár nem agresszív fajta, puha szájú és nem véletlenül jó helyről hoznám. A mozgásigénye és a jó természete miatt is esett rá a választásom. De szívesen olvasnék sikersztorit más fajtákkal is, ilyen kicsi-nagy felállásokkal.



2015. szept. 22. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A 11-12 kg az már nem olyan kicsi, nem hiszem, hogy féltened kéne az életet (nekem is ekkora kutyám van, elpusztíthatatlan állat). Pláne, mert a másik kölyökként kerül hozzád, valószínűbb hogy majd a nagyobb akarja túlszabályzni a kölyköt, ha olyan.

Persze ez szimpátia függő is.

2015. szept. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
8 kilós kutyám mellé (8 éves volt akkor) került egy kuvasz kölyök. Az első héten lerendezték a falkasorrendet, amit tartottak is a kölyök kamaszkoráig, amikor kezdett kinyílni a csipája, és már elég nagy volt hozzá, hogy az öreg kutyám kellően óvatos legyen vele. Nem volt rangsorvita akkor sem, de a kisebbik tisztában volt a kuvasz erejével, és hogy tud fájdalmat okozni (sajnos előfordultak gázolásos balesetek), úgyhogy azóta inkább kivonul a kényesebb helyzetekből. Nincs vita, nincs feszültség, néha játszanak, de nincsenek egy súlycsoportban, úgyhogy a kicsi nemigen kezdeményez. Néha közbe kell avatkoznom, mikor a kuvasz túláradó jókedvvel birkózásra invitálja a kicsit, mert véletlenül is tudna sérülést okozni a nagy mafla. De ilyen ritkán van, simán együtt merem őket hagyni, megvan a maguk helye, eléldegélnek egymás mellett, ha nem vagyok otthon. Fontos, hogy az öregnek mindig legyen egy helye, ahova el tud vonulni a fiatal bohóckodása elől. És mindig, kiskortól kezdve tiltsd a durvaságot. Bár egy labrador nagyon más, mint egy kuvasz.
2015. szept. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ismertem egy tacskó kan-magyarvizsla szuka párosítást. Imádták egymást! Bár a magyar vizsla nagyon barátságos volt.
2015. szept. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon imádom őt, nem akarok neki rosszat. Ezért is hozok haza tuti jó idegrendszerű és kölyök kutyát. :)

A kisebb kutya egyébként most lesz csak 2 éves. Az idősebb kutyám mellé hoztam őt, de még mielőtt a kicsi kamaszodni kezdett volna, legyűrte a nagyot a betegsége, hiába küzdöttünk érte a dokival. :( Most újra késznek érzem magam rá, hogy két kutyám legyen. :)

2015. szept. 22. 16:23
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy német juhász kanom és a páromnak egy tacsi kanja, mindkettő felnőtt kutya volt mikor összeköltöztünk, ezért mi úgy oldottuk meg, hogy a tacsi bent német juhász kint. Azóta sajnos a német juhász meghalt :( és lett egy roti szukám, ők már együtt vannak kint az udvaron, semmi gond nem volt, az első perctől kezdve össze mertük őket ereszteni. A szomszédomban sztefi (kan) mopsz (szuka) páros van. A mopsz a főnök, és velük sincs semmi baj. :)

Szerintem, ha kölyökként kerül oda a nagyobb kutyus, akkor semmi baj nem lesz. A sorrendet kialakítják egymást közt, ebbe nem szabad beleszólni.

2015. szept. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!