Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya ivartalanításánál...

Szuka kutya ivartalanításánál volt baj nálatok abból, hogy a méh bennmaradt (méhgyulladás) vagy abból hogy azt is kivették és "elmozdultak" a dolgok odabenn?

Figyelt kérdés
2010. márc. 14. 08:53
 1/10 Winner of Royal Hill ***** válasza:
88%
Lassan egy éve hogy ivartalanították a nyugdíjas tenyésszukámat. Nem hagytak bent semmit. Semmi problémánk nincsen,nem mozdult el semmi. Annyi hogy vékonyabbnak tűnik a kutya,látszik,hogy hiányzik belőle valami!
2010. márc. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Az enyémnek nagyon feszes volt minden és nagyon erős izmok voltak azon a tájékon. Feltehetően egy icipici petefészek darabka bent maradt, amit már kiműteni nem tudnak, mert olyan helyen van és annyira picike. Viszont időnként termel némi hormont, amitől a kutyám úgy viselkedik, mintha tüzelne és még a kanok is mennének rá. :S Kölykei nem lehetnek, a méhét teljesen eltávolították, csak egy ilyen pici "hiba" van. :S Sajnos olyan orvossal műttettem, aki viszonylag ritkán ivartalanít, vidéken, ahol ez nem igazán "divat". Lehet, emiatt ejtette a műhibát, mert nem volt ebben olyan gyakorlott, pedig már közel 30 éve praktizál. Mindenesetre még mindig jobb ez így, mintha ivaros maradt volna, de a másik kutyámat tuti nem ehhez a dokihoz viszem műttetni, hanem valaki olyanhoz, aki ivartalanításban gyakorlottabb és sokan dicsérik a munkáját.
2010. márc. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ú sajnálom második :O

az én kutyámnak csak a petefészkét vették ki, a méhét nem, hiába kértem a dokit hogy vegye ki...

2010. márc. 14. 12:33
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a sajátjaim, de tudok két olyan szuka kutyáról, akik petefészkes ivartalanítás után ugyanúgy tüzeltek. Véreztek, felvették a kant, stb., csak nem termékenyültek meg.

Szomorú, hogy vannak orvosok, akik nem teljes műtétet csinálnak...

2010. márc. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki, hogy a bent maradt méh hormonok hiányában elsorvad és nem lesz semmi baja a kutyának, de végül mikor felnyitotta a hasat, totál műtét lett, mert méhgyulladása volt, nem is akármilyen fokú!(és a kutya tök jól volt ezzel a súlyos betegséggel)Én csak az esetleges vizelettartási problémáktól féltem, az lehet néha, de hála a jó égnek, már két éve lesz, hogy megműtötték és semmi gond, nem hízott el, nem "tüzel",minden kellemetlenség elmúlt.Vetess ki mindent, szerintem.
2010. márc. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:
100%

Normális orvos mindent kivesz, akkor semmi nem gyulladhat be.

Nem tud semmi elmozdulni, mert nem akkora óriási egy méh, hogy utána kongana a kutya az ürességtől. Egyébként az izmok összehúzódnak és teljesen elfedik a helyét.

2010. márc. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:
100%

Kedves orvosod kiskezét kéne levágni.

Jó esélyt adott a kutyádnak egy gennyes méhgyulladásra.

Aztán majd viheted vissza újabb műtétre újabb jó pénzért.

2010. ápr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

gratula a dokidhoz, ha kérted, és nem akarta miért nem mentél máshoz? nem ajánlatos bent hagyni, az csak fél munka, abból lehet baj a későbbiekben. ki kell venni mindent, nem mozdul el semmi (nem tudom ezt miből gondolod).

sajnálom h hagytad h az az "orvos" végezze a műtétet.:S

2010. ápr. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem sorvad el semmi, az ugyanúgy megmarad. mikor mondtam az orvosunknak h vannak ilyen mondatok neten, csak nevetett:S
2010. ápr. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, csak nála tudtam kifizetni. :( de nem lesz semmi baj, tudom :)
2010. ápr. 8. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!