Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy kutya...

Mennyibe kerül egy kutya eltartása egy hónapban?

Figyelt kérdés
Egy Francia Bulldog-ról lenne szó, lakásban tartva. Még nem volt kutyánk, így nem tudom az etetése meg különböző havi dolgok mennyibe kerülnek, milyen költségre számítsak egy hónapban. Csak így tájékoztatás képen kíváncsi vagyok, akiknek van kutyájuk hogy a kajára meg ilyenekre mennyit költenek el egy hónapban?
2010. márc. 14. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
ha nem oltatod,nem féregteleníted,nem viszed orvoshoz,és minimális mennyiségű teszkós kajával eteted,úgy is lehet tartani,de az nyilván nem annyi pénz,mintha normálisan tartanád
2010. márc. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%
Lassan 6 hónapos a francink. 3hónapja van nálunk,már majdnem megevett egy zsák(15kg)Pro Plant,ami kb 16ezer volt.Az oltások,féreg és egyéb élősködőmentesítésekkel együtt havi 10-12ezerből bőven kijövünk. Persze ez átlagolva,mert van hogy kicsit több van hogy kevesebb.
2010. márc. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%

kb. 10-15ezer... hogyha nem akarod, hogy szenvedés legyen az élete...

egy autóval jobban járnál :P

2010. márc. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

hát.... először is felszerelések kellenek a kiskutyának, nyakörv vagy hám, póráz, fekhely, itató-etetőtál, egy két játék, kutyasampon, szőrgyűjtő kefe, stb. stb. ezek változó árban vannak

kell neki kölyöktáp, egy kiskutya 3x eszik egy nap, nem keveset:) mondjuk számoljunk azzal, hogy egy 15kg-os táp kb. 2-3 hónapig elég, kölyökkorban nagyon fontos a minőségi kaja, (prémium tápok: acana, orijen, hills, royal, pro plan...stb. stb.) ezekből egy zsák kb. 13-20ezerig, nem árt ha kap rágókákat, amikkel a fogait koptatja, jutifalatot, amivel tanitgathatod....

ami még komolyabb beruházás lehet, a kölyökkori oltások, tenyésztőnél megkapják az elsőt, vagy az első kettőt,a többit nektek kell intézni...

[link]

[link]

[link]

ezeken az oldalakon tudsz tájékozódni, hogy mi mennyibe kerül...

2010. márc. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
attól is függ h pl maradékot eszik v márkás kaját
2010. márc. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Miért kell mindenkinek az eltartás áraival riogatni a leendő gazdikat??? Megnézném, TI mikor költötök ennyit egy kutyára! Ez csak duma...


Kedves kérdező, ne higgy ezeknek, nem igaz, hogy egy francia buldog tartása ennyibe kerül. Nekem 4 bullim van, tenyésztem a fajtát 10 éve, és minden extrával, szuper táppal együtt SEM kerül ennyibe az eltartásuk egyenként!


Én Flatazor Prestigezsel etetem őket, egy kutya körülbelül ebből 4 kilót eszik meg havonta (ez egy szuperprémium táp), ami 800Ft/kg. Ehhez kapnak még maradékot, amit szabad enniük, kis mellékesnek. Heti egyszer főzök nekik rizst és az állateledel boltban lehet kapni fagyasztott marha és sertés belsőséget felkockázva, amit meg kell főzni (200Ft/kg, ez mind a négynek 2 napi adag.


Kullancs és bolha elleni védelemnek a Kiltix, a Bolfo vagy a Scalibor nyakörveket ajánlom, ezek 3000Ft körül mozognak, de fél évig védenek, tehát egy hónapra kb 600 Ft-ból kijön a védelem.


Tehát az alapellátás egy jobb táppal, néha kis incem-fáncommal, jutalom falattal és kullancs elleni védelemmel körülbelül 4500Ft / hó


Ehhez számíts előre nem látható orvosi költségre pénzt, de ha nem történik semmi baj, akkor ennyi.


Az "indulás" kerül sokba, a kölyök tápok drágábbak, akkor veszed meg neki az alapfelszereléseket (fekhely, de ide se kell a legjobb, a mieink egy-egy puha párnánk alszanak, ami kb 1500Ft), nyakörvet és pórázt se minden hónapba veszel. Tálaknál érdemes fémtálba beruházni, mert annak élettartama örök élet meg három nap. Na meg az immunizáló oltások, de aztán évente csak egy kombi és veszettség kell neki (ha tudod, esetleg lyme kór ellen is be lehet oltatni).


Mégcegyszer leírom, a leendő kutyatulajdonosokat NEM KELL RIOGATNI huszonezrekkel!

2010. márc. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Természetesen mindent megteszek hogy jól érezze magát, nem akarok rajta spórolni, csak kíváncsi voltam hogy úgy mégis milyen költsége van egy kutyának egy hónapban :)
2010. márc. 14. 13:04
 8/8 Akiteki ***** válasza:
26%

Egy átlagos hónapban csak a kaja és a kullancsriasztó.

Közepes testű fajtáim vannak, a napi etetésük 83 Ft. Prémium táppal. (Jó, nekem kedvezményem van a forgalmazónál, mert havi 100 kilót veszek, de egy bulli a felét eszi, mint az én huskyjaim.) Az advantix 1200 ft/hó/kutya. Oltások meg a kölyökkor kivételével csak évente vannak. Nyakörvet, pórázt jó esetben csak 2-3 évente kell venni. Kutyatálat, fekhelyet még ritkábban.

2010. márc. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!