Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Régi kutyához újat hogyan...

Régi kutyához újat hogyan szoktassak?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves szuka Berni pásztorunk és kaptam egy szintén szuka tacskó kölyköt. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek hogyan szoktassam a nagyot a kicsihez? Az első találka elég "morcosra" sikerült, a vénkisasszony Berni rávakkantott a kicsire, de szerintem csak nagyon féltékeny.

Van valakinek ehhez hasonló tapasztalata?

Köszi előre is! :)


2015. szept. 23. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:

A berni amúgy hozzá van szoktatva más kutyákhoz? Szoktatok kutyás társaságba járni, szocializálva van?

Tiltható a nem kívánatos viselkedés nála, magyarul, ha rászóltok, hogy nem szabad, szót fogad?

E kettő lenne a megoldás. Azaz, te/ti, mint főnök(ök), nem engeditek egyik kutyának sem, hogy a másikat molesztálja, bántsa.

2015. szept. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem én vagyok neki a falkavezér, de nekem is szót fogad mindig. Nagyon jól nevelt kutya egyébként, viszont más kutyákhoz nincs szoktatva, kutyás közösségekbe nem, máshova viszont rendszeresen járunk vele, ahol póráz nélkül is sétál. Tehát nem egy vadállat, csak pont a szocializálatlansága miatt tartok egy kicsit.

Köszönöm a választ!

2015. szept. 23. 19:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Kutyaiskolába nem tudod elvinni egyszerre őket? 2 óra alatt lerendezik neked a bernit, mármint nem összeverik félre ne érts, hanem megmutatják neki, hogy no para, a tacsi barát, és ne hisztizzen :)


A mi bernink egyébként volt szocializálva, bár felnőtt korában már kevésbé, mert valahogy nem igazán csípte a kutyákat mármint nem támadta, hanem előkelőbbnek gondolta magát, mintsemhogy barátkozzon holmi jött-ment kutyákkal :D

De mikor hoztunk mellé egy goldent, nem támadta. Nem is volt vele mondjuk puszipajtás, csak szegény golden imádta nagyon:D A berni inkább kikerülte, nem akart a közelében lenni, ilyesmi:D Kutyaundoros:D

2015. szept. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azt hiszem a mi Berninkre is ez a legjobb szó: előkelő. Valami ilyesmit vettem észre rajta, hogy nem gondoljuk tán, hogy majd ő szóba áll ezzel a kis virslivel. :D

A kutyaiskolán gondolkodtam már, de lehet jobb lenne, ha egy oktató jönne.

Köszönöm szépen a választ, így már talán nem vagyok annyira kétségbe esve. Hátha összeszoknak szépen lassan. :)

2015. szept. 24. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!