Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyát hogyan tanítsak...

Idős kutyát hogyan tanítsak meg a behívásra?

Figyelt kérdés

2 kutyám van. Mindkettőt örökbefogadtam. A fiatal nagyon okos, ügyes, szófogadó (persze, még bőven van mit javítani a helyzeten). A másik is okos, nagyon hamar elsajátította a legtöbb feladatot, viszont az idősebb (6-7éves lehet) egyáltalán nem hajlandó megcsinálni a behívást. Sőt, mi több, a kutyaiskolában eljátssza, hogy fú ő nagyon okos, és milyen szófogadó, aztán itthon felborul minden.

Konkrétan naponta 4 órát megyek vele, ezalatt séta, futás, gyakorlatozás van. De ma is reggel az volt, hogy hazaértünk, majd' megfullad, megy is a vízhez. Én véletlenül rosszul zártam be az ajtót (kapu alap nyitva van indulásomig), a fiatal kutyám kertig kiment, hívásomra visszajött egyből. De az idősebb, amint észrevette, hogy nyitva az ajtó, megindult, és 2 házzal arrébb sikerült csak megfogni, leállt ugatni a szomszéd kutyával...


Elég sok mindent kipróbáltam, gyakoroltam vele pórázon, póráz nélkül udvaron, barátom tartotta, és behívtam magamhoz több méterről, ezt az utcán..


De miért kell mennie? Hova?? Golyója sincs, hogy az vezesse az orránál fogva...


Egyszerre lettek elhozva, ugyanannyi figyelem jut mindkettőre, de az idősnél ez a behívás egyáltalán nem megy. Minden mást szuperül megcsinál, a marad vezényszót is ügyesen megcsinálja...


Ötletek? :(


2015. szept. 24. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt kell megtanítani elsősorban mindkét kutyádnak, hogy a kapu TABU. Azon csak veled együtt mehetnek ki.
2015. szept. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mióta van nálad, de nekem úgy jön le, mintha nem kezelne téged főnökként.


Nekem is ugyanilyen problémám a kutyámmal, de elolvastam egy cikket (Hogyan legyek falkavezér?) vagy valami hasonlót. Nem minden pontjában értettem egyet a cikkel, de amiket nem tartottam rossz ötletnek kipróbáltam és azóta megy a behívás is. És az elején mindig jutalomfalattal vagy valamivel jutalmaztam érte.


Remélem tudtam segíteni.

2015. szept. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De pont ez az, hogy egyszerre hoztam el őket, ugyanúgy nevelem őket, én is betartom ezeket a szabályokat, járok kutyasuliba velük (felváltva, mert úgy az egyszerűbb), a fiatal, mondom, nem megy ki, de az idősebb, mintha dolga lenne a nagyvilágban, nekiiramodik. Mintha erre várna folyamatosan..:S Nem értem, hogy az egyiknél miért vált be a módszerem, a másiknál nem..
2015. szept. 24. 21:29
 4/5 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Esetleg a Kutyaiskola nem vállal olyat, hogy házhoz megy az oktató? Én magán oktatóhoz vittem a kutyámat. És ő azt mondta, hogy vannak olyan kutyák, akik csak adott környezetben csinálják meg a feladatot, ezért mi mindig helyszínt változtattunk. Az oktatót azért kérdezem, mert hátha ő tud valami okosat mondani, amikor látja mi a probléma. Remélem találsz erre valami megoldást :) sok sikert, és további boldog kutyás életet
2015. szept. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Talán azért nem működik, mert a két kutya két egyéniség.
2015. szept. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!