Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes elvinni kutyakozmetiku...

Érdemes elvinni kutyakozmetikushoz csak fürdetni a kutyámat meg körmöt vágni? Általában ez mennyibe kerül? Mennyi időközönként lehet?

Figyelt kérdés
2015. szept. 24. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Változó, hogy mennyibe kerül.

Elég sok mindentől függ.

Például, hogy hol tartod a kutyát (bár gondolom benti kutya, ha felmerült a fürdetés gyakorisága).

Körmöt tudsz úgy is koptatni, ha sokat járatod a betonon, de úgy a legjobb, ha levágatod kozmetikussal, és utána mindennap mentek betonon, és akkor nem nő meg (vagy legalábbis nem olyan gyorsan). Nekem 1000 Ft volt a körömvágás, és a fürdetés 2000, tehát 3000 Ft. Régen. Azóta mondjuk magam vágom a körmét, ha kell, meg a fürdést is én csinálom..

Én azt ajánlom, hogy ha fürdetni nem is, körmöt vágni vidd el, nézd meg, hogy hogy csinálja, esetleg, ha van bátorságod, ki is próbálhatod, biztos segíteni fog. Hogy utána otthon tudd vágni. Ha fehér színű a körme, akkor szerencsés vagy, mert akkor látod, hogy hol kell vágni, igazából az enyémnek is látszik, ahol "lilás", ott van benne ér, ott már nem szabad vágni, ahol sárgás, ér nélküli, ott kell levágni a körmét.

Fürdetés sem nagy ördöngősség, illetve függ a kutya természetétől:D Olyan mintha hajat mosnál. Csak utána minden csupa kutyaszőr, tehát van egy fél napnyi takarítási teendő, és 1 napig jókis ázott kutya szag lesz a házban:D:D De megéri, én 1 éve vettem a két kutyámra Bobi sampont, és még a fele fogyott el. Sajnos ugye 12 hónapnál nem lehet régebbi felbontású, így majd újra kell vennem egyet, de kitartana szerintem még 1-2 évig a sampon..

És 2 havonta fürdetem őket, vagy 1, attól függ, hogy hogy néznek ki. Például ha a staffom belehembereg a lucskos sárba, nem kérdés, hogy fog-e fürödni aznap:D

2015. szept. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szoba kutya, rövid szőrű de eléggé hullik. Közepes testű kutya. :) hát pont ezért kérdezem, hogy megéri e elvinni, mert sokat kell takaritani utána. :D mindig en furdettem eddig, de mar unom hogy takarithatok utána :D amugy is tegnap volt nagytakaritás. :D
2015. szept. 24. 10:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Van udvarotok? Es milyen szinu a kutyusod körme? Csak ezutan tudok pontos valaszt adni
2015. szept. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen van udvarunk. :) nyaron szinte egesz nap kint van. Hideg idokben csak elvegzi kint a dolgat es jon is be.

Barna szinu, a korme fekete.

2015. szept. 24. 11:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyemmeg ugyanilyen kutyusom van es ugyanigy tarjuk. Milyen keverék?
2015. szept. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Már ha keverek...
2015. szept. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezt a kiskutyat en orokbe fogadtam. Nekem akkor aztmondtak hogy labrador keverek. :)
2015. szept. 25. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!