Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sorolnatok legyszives lehetseg...

Sorolnatok legyszives lehetseges fajta/altalanos betegsegeket (orokletes), amit kotelezo/ erdemes elvegeztetni egy kutyan tenyesztesbe vonas elott?

Figyelt kérdés

Yorkirol van szo. (Yorkshire terrier)

Minden johet, ami tulzas es tulfeltes is, majd kivalogatom az orvosom segitsegevel mi felesleges es mi hasznos vizsgalat/teszt/stb.

Parrol mar olvastam, pl. patella ficam, de mindenfele infot szivesen fogadok.


Tenyesztesi tanacsadas koszonom nem kell, meg csak gondolkozom a dolgon, ezert szeretnek utana nezni a kockazatoknak, nem pedig szaporito modjara randomra osszeengedni ket kutyat..


A segitsegeket koszonom!:)



2015. szept. 24. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Konzultálj a kutyád tenyésztőjével. Ő hiteles tanácsot tud adni a témában.
2015. szept. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pont ezt akartam írni én is :) A kutyád (vagy leendő kutyád?) tenyésztője tud mindezekben segíteni. Ha még nem vettél kutyát, eleve olyat keress, amit továbbtenyésztésre szánnak.
2015. szept. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mity ***** válasza:

Első...ugye törzskönyves a kutyád...

Második ...a kan is az...olvasni tudsz-egyformák ne legyenek a papírokon...aztán jöhet a többi és a doki...és ha nem vitted sehová,se tenyészszemlére,se kiállításra..juuuj megszületett!!! a legfrisebb szaporító!----kb ennyi véleményem..

2015. szept. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom elso ket valaszolo!:)

Kerdeztem tole, de o csak patella vizsgalatot es vervetelt javasolt, viszont engem tobb is erdekelne, a lehetosegek..:)


Kedves harmadik, lesz@rom a velemenyed sok szeretettel :) es csak hogy bosszantsalak, nem valaszolok a felsoroltakra, talalgass a kerdesem kiirasa alapjan:D

2015. szept. 25. 14:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szlovák oldalról szedtem le ( mivel Szlovákiában lakó tenyésztő vagyok)


Malígna hypertermia (MH), - vér

Degeneratívna myelopatia (DM), - vér

Hyperurikozúria (SLC), - vér

Progresívna retinálna atrofia (prcd-PRA) - vér

Patella ficam - RTG

Könyök ficam - RTG


Nem tudom, hogy hogyan vagy miféleképpen vizsgálják:

Retina dypslázia,

Leg Perthes szindróma

Hypoglicémia

Trachea (légcső / légzési) probléma



Amit tudok neked ajánlani mint tenyésztő, hogy ha sikeres és keresett/ jó hírnevű tenyésztő akarsz lenni akkor vizsgáltasd ki a kutyád minél több dologra.


Minél nagyobb az egészséges egy kennelben annál nagyobb a hírnév.


A kiállítás nem olyan fontos mint az egészség!

2015. szept. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!! Sajnos a magyaroknal pont ellenkezoleg van! Nem baj ha a kutya 5 evesen mar jarni sem tud olyan beteg, de ilyen-olyan champion, szep a kulselye es ezert tomeggel gyartjak a kolykeit.. Kesz szerencse, hogy itt egy tisztes tenyesztot talaltam, aki szinten az egeszsegre eskuszik, nem csak a szepsegversenyekre.. Ezert is vettem tole kutyat :)
2015. szept. 25. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!