Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelben lakó kutyások,...

Panelben lakó kutyások, hányszor sétáltatjátok naponta a kutyátokat, illetve hányszor viszitek le akár csak egy pisilés erejéig?

Figyelt kérdés
2015. szept. 25. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minimum három (már nem panelben lakom, de elég sokat éltem lakásban az öreggel). Meló előtt, meló után, meg lefekvés előtt, ebből általában a meló utáni volt a hosszú séta, a többi csak pisi-kaki.
2015. szept. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Attol fugg milyen kutyus, ha legalabb kozepes testu azt erdemes 4x levinni. En hajnal 5-kor pisi, mielott elmentem otthonrol 8 elott egy nagyobb seta, mikor hazaertem max. 15 korul- nagyobb seta, es estefele. De a nagyszuleimnek csivavajuk van, o kutyapelenkara van szoktatva es eleg neki a lakasban rohangalni, napi 1x-2x elviszik setalni, de ha kimarad a kutyus azt is jol viseli, egyszeruen annyira nem igenyli a setat. De a nagyszulok vele vannak, sosincs egyedul a kutyuska a lakasban.
2015. szept. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Lunariana ***** válasza:
55%
Az enyem napi 5* megy velem uriteni, de meg ketszer (reggel, este) hosszu seta. Amig en az iskolaban vagyok azedesanyam,meg ketszer elviszi.
2015. szept. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk közepes testű kutyánk van. Amíg kölyök volt 1,5-2 óránként vittük le. Most már 7 hónapos elmaradtak a balesetek így hétköznap reggel fél 7-kor, kora délután (ez nem óramű pontosságú), este 7 körül egy nagyobb sétára, és este 9-10 körül visszük le. Persze ha többen megyünk el itthonról és megoldható akkor ő is velünk jön pl. bolt, posta előtt egyikünk kint marad vele. Ha rokon látogatóba megyünk akkor, 1 óra sétára laknak, azt is vele tesszük meg. Szerdánként kutyasuli ami késő este van, így akkor fél óra oda séta, 1,5 óra suli és fél óra haza. Hétvégén mindig igyekszünk legalább egyik nap egy szép nagy 2-5 órás sétát, kirándulást, túrázást beiktatni.

Sajnos az esőt utálja, így esős időben a séták sokkal rövidebbek.

2015. szept. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kistestű kutyám van.

Reggel 6kor párpercre leviszem pisilni, majd 8-9 körül ismét. 12 körül, ha van lyukasórám, hazarohanok hozzá. Suli után elviszem hosszabb sétára, innentől 3 óránként viszem le úgy 12-1ig.

Könnyen kibírna többet is a lakásban (plusz van alom, amit nem használ, csak alvásra), de ha megtehetem, akkor ne tartogassa szegény.

2015. szept. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

3x


Két kistestű,reggel 7 körül 10 percre, délután 3-4 fele 1 órára, este 9-10 fele 20-25 perc.


De igazából az idős kutyámnak mindegy,hogy lent van vagy nincs,nem bírja már tartani és képes egy órás séta után fél órával tócsát ereszteni,így mi már évek óta sajnos takarítunk sűrűn :/ a doki szerint pszichés dolog,mert ki lett vizsgálva.Rengeteget iszik így rengeteget pisil.Nem cukor beteg meg semmi.Így kell elfogadni,az öregség vele járója.

2015. szept. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Reggel 40-60 perces séta, délután szintén 40-60 perces séta (ha futtatóra is megyünk akkor sokkal tovább vagyunk), este 30-40 perces séta.


Ha esik az eső vagy nyáron kánikula van akkor meg délután 2 nagy helyett 3 rövidebb séta van.

Mondjuk én nagyon szeretek sétálni és a kutya is :)

2015. szept. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!