Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkimnak mi lehettet a baja?...

Yorkimnak mi lehettet a baja? MIért halt meg? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Üdv. Biztos hülyén hangzik miért irok, de egyszerűen nem tudom feldolgozni és nem hagy nyugodni. Röviden..2 hete hoztunk egy másfél éves lány yorkit a fiú kutyánk mellé. Vidám volt, játékos semmi baj nem volt vele...el volt hanyagolva előző tulajoknál..de nálunk mindene meg volt, úgy érzem mindent megtettünk érte, nagyon imádtam a kis szerettetre méltó picúrt..erre egyik reggel semmi előzmény nélkül hányt..elvittem aggódva orvoshoz, kapott injekciót és mellette ha estére jól lesz lehet neki enni adni...ez így is volt..de vacsora után ismét hányt..sőt egész éjjel..orrán száján..másnap megint orvos..injekciók sorozata délután már infúzió, de semmi konkrétum hogy mi a baja...aztán harmadnap mgeint semmi javulás ,délután picit jobban lett,már csóválta a farkát.aztán éjjel megint hányt(hab jött a szájján az orrából), köhögött ..mintha fulldoklott volna..már nagyon legyengült...reggel megint orvos..injekciók ellenőrzés belek máj rendbe, tüdő sipol..és délután miközbe próbáltam itatni fecskendővel a kezeim között megfulladt..mi volt a baj? utólag kiderült hogy mielőtt elhoztuk hányt habosat..de nálunk másfél hétig semmi jele nem volt hogy baja vaan..létezik olyan méreg ami több idő után jön ki rajta? visszahozni nem tudom már semmivel, de jó lenne tudni mi okozta ezt a végzetes kimenetelt..hiába böngészek a neten nem találok választ rá.

2015. szept. 25. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Hát elsősorban az, hogy a doki anélkül kezelte, hogy kiderítette volna, mi a baja. Vérvizsgálat, ultrahang volt?
2015. szept. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Válaszolni sajnos nem tudok de őszinte részvétem :( Nyugodjon békében a kis picur.
2015. szept. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet akár az is, hogy a tüdejébe ment a hányás és megfulladt. :(

Részvétem.

2015. szept. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az előző tulaj elhanyagolta...lehet, hogy azért adtak túl rajta, mert beteg volt.
2015. szept. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Lunariana ***** válasza:
Az elso valaszolanak a kerdese es kijelentese jogos. Lehet, hogy ket betegseg volt egyszerre jelen nalla. Bar nem tudom . Vert kohogott? ha igen akkor tudobaja volt, es valamilyen virus altali hanyasos betegseg, bar en nem vagyok ,meg allatorvos. Remelem kiderul. Az orvost vonjatok felelossegre. Reszvetem a kutya miatt.
2015. szept. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre boncolást követően választ tud adni egy állatorvost.
2015. szept. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Most már úgysem fog kiderülni, hacsak nem kérsz boncolást egy másik állatorvosnál, de az meg már úgyse segít a kutyán...


A hasonló esetekben kell megfogni a kutyát és elvinni másik orvoshoz, mert aki anélkül kezeli, hogy konkrét ötlete vagy gyanúja lenne, az inkább ne is kezelje.

2015. szept. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valószínű annyit hányt,hogy a tüdejébe jutott,majd abba fulladt meg,ha ezt a doki felismeri meg lehetett volna menteni szerintem. Röntgent vagy ultrahangot kellett volna csinálnia.Tüdő sípolt és nem csinált semmit?

Lehet,hogy tényleg még egy betegség állhatott az egész mögött.Hiszen néha több betegség is jelen lehet.Lehet be sem volt oltva,féreghajtva rendesen szegény :/ meg lehet az előző tulaj tudta,hogy beteg azért adott túl rajta.

Sajnálom a kiskutyát:(

2015. szept. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vsz.aspirálta a kutya a hányadékot.ilyen esetben néhãny napra bent tartják megfigyelésen és infúzión,plusz elvėgzik a szokãsos UH ,labor vizsgálatokat.Lehet,volt egy veleszületett rendellenessėge,vagy felevett valamit.boncolással lehetett volna kideríteni,utólag.
2015. szept. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!