Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi esély van, hogy két...

Mennyi esély van, hogy két ilyen kaliberű kutya viselkedése megváltozik?

Figyelt kérdés

Adott egy terrier keverék, basset hound méretű. A vele egyforma, illetve tőle kisebb kutyákkal elvan, de a nagyobbakat mindig betámadja (öngyilkosjelölt:D).

És adott egy pitbull, akit elkoboztak, és gazdát keres.


Tehát mindkettő támadja a kutyákat, a kis terrieré nem igazán veszélyes, a pitté már inkább az (úgy tudom, hogy kevésbé kezdeményez verekedést, de ha elszakad a cérna nála, akkor nem áll le magától..)

Ha tegyük fel, mindkettő ki van/lesz ivartalanítva, és megvan/lesz az engedelmességi vizsga, mennyi az esély, hogy össze tudnának barátkozni?

4-6 évesek (körülbelül).


2015. szept. 26. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A terrier keverék tisztára olyan, mint az enyém volt :D

A válasz: van rá esély, elég nagy, HA tudod őket hatásosan tiltani és megtanítani egy másik viselkedésre.



Ha a pitbull nem kivégezni akarja a többi kutyát, csak bizonytalanságból, félelemből támad, akkor ha felügyelettel szoktatod őket össze, akkor összeszoktathatók, persze. Ha ilyen mindenkit leölni akaró teljesen félrenevelt kutya, akkor én személy szerint inkább nem vállalnám, de neked kell tudnod, mennyire értesz a kutyákhoz (ill. hajlandó vagy e szakemberhez fordulni). Tudnod kell hatásosan tiltani mindkettőt, a terrier keveréket azért, hogy ne legyen pofátlan a nagyobb kutyákkal, a pitbullt meg önkontrollra kell tanítani, hogy visszafogottan reagáljon akkor is, ha "elszakad a cérna".


Nekem is terrier keverékem van és utálja a kan amstaffokat és boxerket, régebben nekik is ment, ha pl. fölé hajoltak vagy meglökték,de ugye ezek a fajták elég nyomulósan játszanak,ami sok más fajtának nem jön be...Most már ha látom, hogy kezd befeszülni, elég egy "nem" és inkább elsétál mellőlük. Ilyenkor, ha kijön a szituációból vagy egy régi ellenségével szépen viselkedik mindig megdicsérem. Van egy németjuhász akit nagyon utált az elején, most már csak akkor kap oda neki ha az sokadszorra is rátehénkedik (ledominálja), de akkor is csak a levegőbe kap és nem harap. Ha a németjuhász jól viselkedik akkor békességben elvannak egymás mellett.



Úgyhogy igen, lehet változtatni egy kutya viselkedésén, a lényeg, hogy ne csak tiltsd, hanem meg is kell rá tanítani, hogy a rossz viselkedés helyett mit vársz el tőle, a helyes viselkedést pedig megerősíteni.

2015. szept. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Esély? Hát erre nem tudom milyen válasz lenne megfelelő, az ilyen helyzeteket nehéz SI mértékegységekben kifejezni.

Mindenesetre megpróbálom

Az ivartalanítást, és az engedelmességit vastag sugárba leszarva, hozzáértő hozzáállás mellett idő függvényében 85%-ot mondanék.

Ha nem ismered fel a kommunikációjukat, az apróbb jeleket, illetve nem megfelelően reagálsz ezekre, akkor (szintén az ivartalanítást és az engedelmességit nagy ívben telibe fosva) kb 8%-ot jósolok.

2015. szept. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ajánlom a figyelmedbe Cesar Millan A csodálatos kutyadoki című könyvét. rengeteget tanulhatsz belőle és adhat 5letet hogy érhetnéd el ezeket náluk. nekünk nagyon sok mindenben segítségünkre volt szóval szerintem érdemes ráfordítani az időt :). Az hogy lesz egy engedelmességi vizsgájuk és kilesznek ivartalanítattva nem fogja megoldani a problémát. lehet h ennyít rajta, de nem fog elmúlni. De kutyakiképzőktől is kérhetsz segítséget.
2015. szept. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Magától 100%, hogy nem fog. :)

Nem írtad a nemüket, vagy csak én tévesztettem szem elől?


A kutyáknál is létezik "családtag" kategória, nekem is volt egyszer egy agresszióproblémás staffom, aki minden kutyát gyilkolni akart, de a saját kutyánkkal (rengeteg munka árán) össze lehetett szoktatni, sosem bántotta. Annyi könnyűség volt, hogy a staff egy kan volt, a másik meg egy elég domináns ugyan, de szuka kutty.


Szóval nem lehetetlen, de cserébe baromi nehéz.

2015. szept. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kanok. Úgy értettem, hogy ivartalan az én kutyám, meg engedelmességi vizsga nincs meg, mert az külön drága lett volna, de végig csináltuk, és igazából csak a vizsgát hagytuk ki. De ő is kutyázós, de szeretnék mellé egy staffot. Mert annyi ilyen kutya "vár" altatásra. És nem látom, hogy jelentkeznének értük..:( De nincs tapasztalatom ezekkel a fajtákkal, és tudom, hogy agresszív a kutyákkal..ezért kérdeztem.
2015. szept. 27. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!