Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bichon frisé kutyát nagyon...

A bichon frisé kutyát nagyon nagy baj ha kint tartom?

Figyelt kérdés
2015. szept. 26. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívül hogy télen halálra fagy, nem történhet nagy gond.
2015. szept. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

Kint ne merd tartani,mert megtalállak és kinyírlak!!!!


Bichon Frise-nek semmi alj szőre nincs,még hosszú szőrben is megfagy télen!! Emellett társasági kutya,össze roppanna egyedül kibacva egy kertbe. Annyira ragaszkodóak,hogy őket nem szabad kint tartani. Eleve a szőrük,méretük,lelkük sem alkalmas erre!!



Egy Bichon Frise gazdi

2015. szept. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon nagy baj. Nem tartható kint, szobakutya. Sem a szőrzete, sem a mérete, sem a jelleme miatt nem szabad kint tartani.

Ha szobakutyát akarsz (vagy az van), miért akarod kint tartani??? Ha kinti kutyát akarsz, akkor olyat válassz, amit lehet kint tartani.

2015. szept. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A bichon frisé társasági kutya. Ezeket a kutyákat nem az udvaron tartják. Azon kívül, hogy megfagy, a szőre is tönkremegy.
2015. szept. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok.



Remélem nincs meg a kutya és nem fogja ki rakni. Egy társasági kutyának kínzás a kint lét a jellemét ítélve. Szőre tönkre megy,de mivel nincs aljszőre mint pl egy német juhásznak alkalmatlan a kint tartás.Meg kistestű!! Kistestűeket eleve nem tartunk kint!!!


Kérdezőt pucéran kidobnám a mínusz 5 fokban kíváncsi lennék mennyire élvezné.

2015. szept. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj de mért olyan nagy gond hogy megkérdezem?????Direkt ezért hogy ne csináljak véletlenül se rosszat a kutyusnak...Meg mi az hogy ki kéne rakni a -5fokba???BOCS HOGY MEGKÉRDEZTEM MI LENNE A KÖVETKEZMÉNYE HA KINT AKARNÁM TARTANI
2015. szept. 28. 21:24
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne foglalkozz az olyan válaszokkal, az a lényeg, hogy kérdeztél.

Inkább kérdezz, minthogy hülyeséget csinálj :)

2015. szept. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem azzal van a baj,hogy kérdeztél,hanem azzal,hogy abszolút nem néztél utána a fajtának,hiszen akár 1-2 oldalt is elolvasol kiderülhet,hogy társasági kutya és bentre való.


Mivel gondoltam naívan te már ennek utána néztél.Hiszen ha akar vki vmilyen fajtát általában utána néz, milyenek az igények,szőrápolás,tartás és stb és stb!!!


De látom ez manapság nem divat.

Csak vegyük meg és majd mikor nálunk van a kutya akkor érdeklődjünk.Aztán rájövünk rossz fajtát választottunk.(nem rád értem mielőtt magadra vennéd,hanem általánosságban)


Bocsi,de elegem van az ilyen emberekből.


De amúgy józan ész csak rá kell nézni a fajtára és tudja az ember nem kintre való fajta!


Illetve ha már tenyésztőkkel is beszéltél volna vagy kennel oldalakat néztél volna ott is kiderült volna.

2015. szept. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem mert vannak ismerőseim akik kint tartják és azt mondták hogy nagyon jól el van ez a fajta is.És képzeld utána olvastam de volt ahol azt írták hogy baja lesz és volt ahol azt írták hogy nem úgyhogy elbizonytalanodtam az é n k u r v a anyámat.....Annyira szánalmas hogy így lerohanjátok az embert hogy az valami borzalom
2015. szept. 29. 18:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Ismerőseid kint tartják?? :O


Az szép,még hogy jól elvan -.-

Ezt követve hiszem az én B.Frisem ha fél óránál tovább vagyunk lent télen a hidegben már remeg és fel akar jönni.Pedig hosszú szőrben van,van mikor pluszba ruhát is kap,hogy a hasa ne legyen a sártól,hótól vizes,mert felfázhatnak nagyon könnyen és hosszú szőrrel és ruhával sem bír ki 1 órát sem télen.


Én csak azokat a bichonokat sajnálni tudom,hogy kint tartják :( Annyira érzékeny a lelkük,annyira gazda függőek és fázósak.


Az a kutya nem lehet boldog ki téve a kertbe. Nem tudom milyen viszonyban vagy velük,de mond meg nekik,hogy nem kinti fajta. Lehet ha még fiatal nincs baja,majd ha idősebb lesz és izületes lesz,meg úgy megfázik hogy vért fog pisilni akkor megnézhetik magukat!!! Ahogy idősödnek a kutyák,ahogy enyém is 14 éves lesz,ritkul a szőre,már nem olyan dús mint mikor fiatal volt,akkor se bírta a telet,most sem.


Bocsi ha nyers voltam csak 50x-edik hasonló kérdésnél már nem tudok kulturált lenni!


De ha kérdésed van a fajtával kapcsolatban amit esetleg nem olvastál,írj nyugodtan.


De egyet mondhatok,ez nem kinti fajta.

2015. szept. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!