Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a puli...

Mi a véleményetek a puli kutyáról?

Figyelt kérdés
Kezdőknek ajánlott? nektek milyen tapasztalataitok vannak ezzel a fajjal kapcsolatba?
2015. szept. 27. 08:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak jókat tudok róla mondani.


Amire figyelni kell, hogy nagy mozgás igényű, és inkább több, intenzívebb lefárasztás igényel.

A szőrzetére kell figyelni, füléből időnként kitépni a szőrt, talppárnái közül kivágni, szája körül megnyírni.

Illetve a fegyelmezése, nagyon érzékeny kutya, a fegyelmezést nem kell túlzásba vinni, apróbb tiltásokat is megért, nem kell égszakadás erősségűnek lenni.

2015. szept. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Arra vigyázz, hogy nagyon nagy a terelőösztöne, ezért érdemes pórázon tartani sétáltatáskor
2015. szept. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem pulikeverékem van, 4 hónapos múlt.:)

Az első kiskutyám, nem bántam meg, bár igaz, már most hatalmas mozgásigénye van. Naponta sétálunk, nem akarom terhelni sem, amíg nem behívható addig ahol elengedni lehet, ott 10 méteresre rakom, aztán mehet kedvére:D- ez úgy tűnik, most még elég neki. Itthon is labdázunk, játszunk sokat, de mindig van ereje plusz köröket rohangálni a hatalmas udvaron.

Ami nálunk probléma volt, hogy amikor idekerült az első 2-3 hétben kicsit felbátorodott, és elkezdte harapdálni a bokánkat, rágcsálni a nadrágszárakat, de elég durván, erről elég nehéz volt leszoktatni, de most fogzás idején is már csak a saját játékait rágcsálja, minket nem:)

Szerintem nagyon okos kutya, igaz komolyabban még nem tanulunk, de az ül, fekszik parancsokat klikkerrel pár perc volt megtanulni, az egyszerűbb trükköket is iszonyú gyorsan megértette. Az egyetlen rossz szokása, hogy néha nekiáll ásni, ha valami szagot érez, de még kölyök, tiltásra ezt is abbahagyja.

Nagyon barátságos, élénk, energikus, imád játszani, mostanában már jelez is ha valaki jön, összességében én imádom, nagyon tudom ajánlani első kutyának is!:)

2015. szept. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!