Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ötlet egy Border Collie?

Jó ötlet egy Border Collie?

Figyelt kérdés
Gondolkozunk,hogy vegyünk egy kutyát és egy Border collie-ra gondoltunk.A tetőtéren,a 3. emeleten lakunk és van egy 80m3-es teraszunk.A kutya itt élne és persze napi szinten fárasztanánk(sétáltatás,játék).Jó helye lenne így?

2015. szept. 27. 17:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A border alapjában véve munkakutya, szóval hacsak nem szeretnél vele sportolni, akkor naponta minimum 2-3 óra kell, hogy kirohangászhassa magát + ehhez még nagyon sok szellemi fárasztás. Szóval mennyi lenne a séta, amit télen-nyáron tudnátok neki biztosítani?

Ezek alapján valami nyugisabb kutyát javasolnék nektek pl.: skót juhász, golden retriver.

2015. szept. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Mennyit tudod fárasztani?Utánanéztél az igényeinek, vagy csak ráböktél hogy az kell?

A border, bár divatos, mindenkinekilyenkutyusavan,attól még kőkemény munkakutya. Hivatásszerűen kell szinte foglalkozni vele.

Ellenkező esetben átrendezi azt a tetőtéri lakást..

2015. szept. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem mellékes az sem,hogy nagyon gazdis kutya,remélem nem azon a 80 négyzetméterre akarod kirakni..
2015. szept. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát nekem borderem van, de hihetetlenül sok az energiája és a munka az élete, nekem még könnyebb mert kertes házban élek, van akadálypályám van hogy magát dolgoztatja, mindig kell legyen valami feladata, mert különben "tönkreteszi a gazdik életét" rombolnak rágnak mindent szét ha nincs teljesen lefárasztva testileg és szellemileg is kell fàrsztani, mindig uj kihívást kell adni nekik, én inkáb ezt a fajtát kertes házba vagy tanyára ajánlanám, de persze ez a te döntésed, ha bordert szeretnél és veszel, akkor figyelj hogy sok feladatot adj neki rengeteget sétálj, túrázz vele, mert egyszerűen nem szeret bent lenni enyém szokott velem bent lenni a házban de mindig ül az ajtónál hogy ki akar menni, meg ez a túra dolog hegyekre mentünk 14 km-es túrára, olyan boldog volt a túrán meg nagyon örömet okoz neki a mhnka, ajánlom a kutyaiskolát is ha bordered lesz, de akár ha van egy kis tapasztalatod otthon is tanithatod, vagy ien kutyafuttató parkokba is lehet vinni esetleg akadályoarkba,egy kis munka sosem àrt😊
2015. szept. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Napi 1-2 óra sétáltatás férne bele hétvégenként persze sokkal több.És mindenféleképpen közepes méretű kutyát szeretnénk úgyhogy milyet tudnál még javasolni?
2015. szept. 27. 17:28
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én az illatosról hoztam Rogert,izgalmas turmix kutya. Nagyjából 6 másik kutya volt esélyes pedig elég speciális igényekkel mentem oda.

Elsőként ezt javaslom. Nem kell megijedni,van kölyök van felnőtt,kicsik-nagyok-közepesek.

De fajtatisztát akarsz,akkor mindenképp olyat választanék aki elvan ennyi sétával nem egy energiabomba.

Ilyenek pl.basset hound,a társasági kutyák,mopsz,bulldogok,a sharpei, de a csaucsau is egy mélázósabb fajta.

De jegyezd meg, hogy a fajtatisztaságnak ára van: Több száz ezer lehet bármelyik fajta mellett is döntesz.

2015. szept. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nézzetek be egy menhelyre, egy csomó az igényeiteknek megfelelő kutyát tudnak majd ajánlani :)


De ha mindenféleképpen fajtatiszta kutyát szeretnétek, akkor én a whippet-et, esetleg még amerikai vagy angol cocker spánielt javasolnék.

2015. szept. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Kettes vagyok, miért kaptam lepontozást?
2015. szept. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Semmiképpen ne válasszatok bordert. Terelőkutya, munkakutya, hatalmas mozgás-és feladatigénnyel. Napi 1-2 óra séta, az semmi. Az a minimum egy KIS mozgásigényű kutyának!

Amit javasolnék nektek: menhelyről egy fiatal felnőtt, közepes méretű, nyugodt természetű kutyus örökbefogadása. A gondozók tudnak segíteni, ők már ismerik az ottani kutyák jellemét, természetét.

2015. szept. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2015. szept. 27. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!