Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nyugodt vérmérsékletű...

Milyen nyugodt vérmérsékletű kutyát tudtok ajánlani (staffordshire terrier mellé)?

Figyelt kérdés

Nemrég fogadtam örökbe egy kutyát, amstaffot. Eléggé domináns, de az oktatók szeint 1 év múlva már normális lesz a viselkedése, mert nem minden áron akar gyilkolni csak bizonyos esetekben. Azt mondták, hogy szuka mellé, amelyik kölyökkortól vele van, simán lehet tartani.


Mivel fogok akarni még kutyát, melyik kutyát javasolnátok? Nem tudom, hogy meddig jutunk el maximálisan a szocializálásában, de most inkább azokkal van el, akik nyugodtabbak, mert a heves, játékos kutyáktól még agyf...szt kap:D


Én a goldenre gondoltam, szetterekre, berni pásztorra.


(Törzskönyves lenne, ha kölyökkorút veszek, és fajtatisztát, akkor csak tk-s. Láttam elég szapcsis beteget:( )

Más fajta van még esetleg?

Ja, lehetőleg közép-nagytestű legyen.


2015. szept. 27. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Az általad említett fajták jók lehetnek, különösen a berni. De csak akkor, ha már sikerült stabilizálni a jelenlegi kutyádat, azaz megbízhatóan tiltható akkor is, ha esetleg támadni akar.

Golden, berni, labrador, újfundlandi, leonbergi, ami eszembe jut hirtelen.

2015. szept. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lunariana ***** válasza:
Nemetjuhasz, labrador retriver.
2015. szept. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Természetesen csak akkor lesz új kutya, ha normális lesz. Látom, hogy mit tudna csinálni egy kutyával, szóval addig várok, amíg maximálisan meg nem nevelem, ha esetleg soha nem lesz 100% akkor meg felügyelet mellett lesznek a kutyák, ha dolgozok, akkor elkülönítve. De szerintem nem lesz baj, csak nagyon sok idő kell. Neki inkább azzal van baja, hogy nem bízik senkiben, és ezt úgy akarja megoldani, hogy gyorsan kinyír mindenkit :D

2015. szept. 27. 21:56
 4/7 Lunariana ***** válasza:
Mi nallunk is este kulon vannak zarva bar nincsen terrierem igy tapasztalatot nem tudok mondani.
2015. szept. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
goldenre gondolok én is. Nyugodt, kedves, játékos, alakalmazkodó.
2015. szept. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ő milyen jellem? Mert ha amúgy szeret hebrencskedni, meg vadul játszani, akkor a goldennel lehet, hogy az első fél-egy évben tutin meglesznek, de utána langyos lesz az egész. Nekem a pitem az öreg német juhász keverékemmel elbirkózgat néha, meg szeretik egymást, együtt alszanak, de pl. egy másik bull típusúval sokkal gyorsabban megtalálja a közös hangot, mert hasonló a játékstílusuk, vadulós, hörgős. Az olyanokat akkor se zúzza le, amikor a legtöbb kutyát már beledöngölné a földbe a pofátlanságáért :D

Szóval én inkább a kutyád ideális és remélhetőleg jövőbeni énjéhez választanék, nem a mostanihoz. Saját kutyával úgyis hamarabb össze fog szokni, mint az utcán rohangáló vadidegen parasztokkal, akik valószínűleg nem csak hebrencsek, de pofátlanok is. Kölyköt meg végképp nem fog bántani, ha legalább minimálisan normális, olyat felnőtt kutya nem csinál, meg egyébként is ott leszel rendet tenni, hogy a kicsi se szekálja.

Eddigi tapasztalataim alapján egyébként a bull típusúaknak a legjobb játszótárs mindig egy másik bull típusú :) De meglátod majd, mik a kutyád preferenciái, az enyém például a kicsi bolyhos szobakutyákba is bele van szerelmesedve valamiért, meg agarakkal is tök jól elrohangál.


De elsősorban azért azt vedd figyelembe, hogy az új kutya is a tiéd lesz. Ha neked bejön a terrieres makacsság, a temperamentum, akkor egy goldentől lehet, hogy rövid úton agyf**zt fogsz kapni :D

2015. szept. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát, hozzám az eddigi kutyáim közül ő áll a legközelebb, és most már tudatosan ezt a fajtát tartom a kedvencemnek. Barátomnak pont a nyugis fajták jönnek be, azért is gondoltam erre, de igazából a bullterrier van még, amit mindketten imádnánk (meg persze a staffok is benne vannak). Tényleg kivárom a normális viselkedést, mert gondolom nem jelent semmit, hogy most a nyugodtakat viseli el, a hebrencseket nem, lehet, hogy 1 év múlva már mindegy lesz a fajta :)

Amúgy sajnos a kölyköket is megtámadja, ha nem tetszik neki :( Nagyon erősen van benne ez a túlélési, bizonytalansági érzés..mindenesetre biztos kell pár hónap amíg eltűnik a sok hormon belőle (ivartalan lett nemrég)..

Mondjuk szívem szerint az lenne a legjobb, ha a terápia végére kijönne minden korú kutyával, hogy menhelyről hozzunk egyet :)

2015. szept. 28. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!