Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mért van ennyire...

Szerintetek mért van ennyire magasztalva a kutya?

Figyelt kérdés
Sziasztok! miért van az hogy a katonaságnál előszeretettel használják az esetek 80%-ban a németjuhászt? jó értem, okos,viszonylag erős kutya könnyen tanitható. de akkor is. klasszikus örző védők közt még ott a két nagyágyú a dobermann és a rottweiler őket miért nem alkalmazzák inkább? hiszen minden téren verik a németjuhászt. bár makacsabbak és a roti kicsit butább mint a másik kettő. na de miért kell ennyire németjuhászozni? valahogy sose kedveltem a fajtát. egy tömeg kutya, ha valaki vesz egy kutyát " házat őrizni " egyből németjuhászra gondol.
2015. szept. 27. 19:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
jó és azt is tudom ha meghal az NJ gazdája akk egy másik katona mellett szolgálhatna. na de szerintem erre a többi fajta is képes lenne
2015. szept. 27. 20:00
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert az ilyen helyeken fontosabb az, hogy intelligens legyen az állat, mint hogy erős legyen. Őrzésre jó a többi őrzővédő is, szerintem simán alkalmazzák is, de pl. ha már nyomozásra akarják használni, vagy valami egyéb bevetésnél, akkor fontosabb, hogy okos legyen az állat.
2015. szept. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Talán nem tévedek, ha azt mondom, hogy sokat számít a vastag bundája, vagyis jól bírja a hideget, akár a havas telet is és a hóban is elvan éjszaka. Továbbmenően a tenyésztés évtizedei (évszázadai) során bizonyos idegrendszeri tulajdonságok is szerepet játszottak a továbbszaporításra használt tenyészállatoknál. Így a németjuhász, mint terelőkutya, sokat megőrzött ebből a nem emberre támadó jellegzetességéből, nyugodt természetből. A dobermann kifejezetten "ideges", területvédő, támadó tulajdonságú kutya. A szegény rottweilernél nagyon sok a mozgásszervi betegség és őt is őrző-védő célokra tenyésztették ki.
2015. szept. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Lunariana ***** válasza:
Azert, mert a nemetjuhasz okos, gyors, nem bujos( nem bujik hozza minden fele jott -menthez) , jo keresokutya, fajdalom turo, konnyen kepezheto, "vasidegu" (nem rezzen ossze egy lovestol), nem veszi zokon a gazda valtast. Bar nyomozokutyanak nemis, de elrettentesnek moszkvai orkutya is remek. Bocsanatot kerek az elozoektol, hogy azokat is emlitettem amiket ok mondtak, de hangsulyozni kellett. Remelem a homaly vilagossa valt.
2015. szept. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A német juhász sokoldalúbb, nyugodtabb természetű, mint a másik két fajta.

A dobi és roti leginkább személyvédelemben jeleskedik. A kedvenc fajtám a dobermann egyébként :) Ez a fajta is intelligens, tanulékony, de pörgősebb, kissé makacsabb, kevésbé nyugodt és türelmes, mint egy nj.

2015. szept. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy kiképző mondta, aki már több fajtával is dolgozott, hogy igen, a dobermannt meg a rottweilert is meg lehet tanítani mindenre, amit egy szolgálati kutyának tudnia kell, csak éppen ötször-tízszer annyi munkával. A rendőrségnél, katonaságnál fontos, hogy a kutya a lehető legrövidebb idő alatt kiképezhető legyen, és "rendelkezésre álljon". És igen, fontos, hogy sokoldalú legyen, meg fontos, hogy viszonylag jól viselje a leszerelések, áthelyezések stb. miatti gazdaváltást -- és erre a német juhásznál legnagyobb az esély.
2015. szept. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Motiválhatóbb és sokoldalúbb a német juhász.


"hiszen minden téren verik a németjuhászt" - ez butaság. Ha így lenne, akkor nem tetted volna fel ezt a kérdést.

2015. szept. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
utolsónak.. itt kutya szempontokat nézek.. és egy roti vagy egy dobinak a fellépése is elég már hogy megfékezze a bajt.. egy NJ-töl ki ilyedne meg? nem véletlenül nem kellenek telepekre meg ahol vagyont szoktak őrizni :) egyébként személy és vagyonőr vagyok :) rengeteg helyen voltam már.. 20 évesen rengeteg szolgálati kutyát láttam már.. énis majd szeretnék egyet de a németjuhász szóba se jöhet :D
2015. szept. 29. 17:48
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért, mert Te nem tartod ijesztőnek, attól még az.

Ennyi erővel a roti és a doberman sem ijesztő, ha egy komondorral vagy kaukázusival hasonlítjuk össze.


Egyébként mint írtam, a roti és a doberman ellenében nem hiába inkább a német juhászt használják. IPO versenyeken is a malinois (ami még a NJ-nél is kisebb és a Te filozófiádat nézve kevésbé félelmetes) és a németjuhász van általában a TOP20-ban és csak elvétve találni egy-egy rotit, dobermant, óriás schnauzert és egyéb fajtát.


Ja, és ne keverd össze a személyvédelmet és a területőrzést. Az előbbiben a két legelismertebb a malinois és a német juhász, persze nem kétséges, hogy ki lehet képezni erre egyéb fajtákat is, de mint ahogy valaki feljebb írta, több munkát igényel és még néhány dolog közbeszólhat.

Területőrzésben pedig a pásztorkutyák verhetetlenek, épeszű ember tanyára, telepre nem rotit rak, hanem riasztót és kamerát, ha mégis kutyában gondolkodik, akkor pedig pásztorkutyát.

2015. szept. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A dobermann már kezd teljesen küllem kutya lenni. Már nem nagyon lehet igazi munkára használni. Ezért nem használják már igazán se szolgálati kutyának és ezért nem látsz IPO vb-n sem túl sokat belőle.

A roti szintén hasonló. Kevés a jó idegrendszerű, jó ösztönű kutya.


Egyébként a kérdés sem helyes, hisz nem a német juhászt kisebb százalékban használják már, mint a malit, holland juhászt és keverékeiket. De valószínűleg igazi munkás német juhászt sem láttál még.

2015. szept. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!