Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik furcsán a...

Miért viselkedik furcsán a kutyánk?

Figyelt kérdés
Mostanában éjjelente vonyít, nyüszít, többször bepisil, bekakil, néha hány is. Viszont napközben nincs semmi baja, jön-megy, játszik, egyszóval nem látszik rajta, hogy bármit tett volna éjjel. Egy 12 éves bishon bolognese lányról van szó. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Esetleg megoldása?

2015. szept. 28. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy álmában rosszat álmodik? Esetleg nem ártana kivizsgáltatni, sajnos nem kölyökkutya már, igaz kistestű, úgyhogy azt sem mondhatom, hogy vénség, de azért ilyen korban már lehetnek betegségek.

Mit eszik, és mikor, estére ne adjatok neki enni, inkább reggelre, váltsatok tápot, esetleg érzékeny gyomorra valót.

2015. szept. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Álmodott már rosszat, olyankor alvás közben "sír", aztán néha felébred, akkor is csak ül a kuckójában. Bár ezt csak nappal láttuk, szóval lehet, hogy este más. Sajnos vesebeteg, ezért speciális tápot kap, nem tudom, hogy lehetne e váltani, bár ízlik neki. Mindig előtte van a kajája, azonban csak akkor eszik, ha a családban is esznek, szóval 3x max 4szer egy nap, nem túl sokat. Köszönöm a választ!
2015. szept. 28. 20:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Juj, az nem jó, se az, hogy 3-4 alkalommal kap enni, se az, hogy mindig előtte van.

Az én doktorom mindig azt javasolja a kezdő kutyásoknak is, hogy 1-2 alkalommal kapjanak kaját. A nagytestűek 2 alkalommal, hogy elkerüljék a gyomorcsavarodást (mármint kevesebb esély van rá).

Bár, sajnos nem tudom, hogy vesebeteg kutyánál hogy van, neki kell-e többször ennie vagy neki is elég a napi 1-2. Ha trovetet eszik (az én kutyám is azt evett, vesebetegségre, bár ő csak 1 napig, mert mérgezés miatt ette, és sajnos nem élte túl..), de a trovetnek van érzékeny gyomorra való táp is, ha esetleg belefér a költségvetésbe, akkor lehetne azt is, hogy vesztek mindkettőből,mikor elfogy a tápja, és akkor keverve adjátok neki. (igazából ugyanannyiban lenne benne, csak ugye egyszerre veszitek meg a kettőt).


De ha nem javul semmivel, akkor mindenképpen orvoshoz vinném, lehet inkontinencia lépett fel a kora végett, mármint, hogy nem tudja tartogatni. Mondjuk attól nincs hányás, én úgy tudom.

2015. szept. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, trovetet kap, ezt írta neki a doki. Lehet, hogy megpróbáljuk, hogy kevesebbet kap, hátha... De azaz érdekes, hogy napközben nem, csak éjjel enged ki mindent.


Sajnálom a kutyusodat, részvétem!

2015. szept. 28. 23:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, az idős kutyáknál előfordul, hogy szobatisztáról átváltanak bepisilős-bekakálóssá, de én úgy gondolom, hogy a te kutyusod még nincs abban a korban. Mindenesetre estére ne adjatok neki kaját, és napközben legyen sokat sétáltatva (ha lakótelepen laktok), ha kertben, akkor értelemszerűen kiengedve legyen sokat.


Most néztem, hogy az idült veseelégtelenség jele is lehet a hányás,hasmenés..nem tudom, hogy nektek milyen állapotban van a vese, de lehet, meg kéne néznie egy doktornak, nem-e romlott az állapota. Minél hamarabb felismerik a romlást, annál jobban lehet kezelni. Ha esetleg jóban vagytok az orvossal, és meg tudnátok vele beszélni, lehetne részletfizetéssel is fizetni, ha most nem állok úgy anyagilag. Én úgy 1 hetet várnék, addig ugye az csinálnám, hogy nappalra kapjon enni (reggel), és éjszakára üres gyomorral legyen, plusz kicsit kevesebbet kapjon. Ha nem javul, akkor orvos. Ha javul, akkor megmaradni ennél a reggeli étkezésnél :)


Jobbulást, és írj, ha van valami változás :)

2015. szept. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendes tőled, hogy érdeklődsz, szerencsére ma reggelre nem várt semmi "szeretetcsomag". :) Ha még pár nap múlva is rendben lesz minden, akkor fogok igazán örülni. Lehet, hogy a telihold zavarta meg, nem tudom. Mindenesetre figyelni fogunk a kajájára is. :) Még egyszer köszi a tippet! :) 2 nap múlva szerintem írok, hogy tartós e az eredmény.
2015. szept. 29. 21:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Nos? Sikerült?
2015. dec. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!