Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bandoggal mi a helyzet?

A bandoggal mi a helyzet?

Figyelt kérdés

A bandog végül is fajtatiszta kutyának számít, FCI besorolással vagy keverék ?

Csak mert látom, hogy vannak bandog kennelek, de én úgy tudtam eddig, hogy hivatalosan nem elismert fajta...



2015. szept. 28. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent, hogy HIVATALOSAN" ?

Nem csak FCI van a világon. Van bőven más fajta kinológiai szövetség, amelynek mások a szabályai. A piteket sem ismeri el az FCI. Amerikában pedig van törzskönyvezésük. És ez sok fajtánál van így.

Sőt, van olyan is, hogy házi törzskönyvet vezetnek bizonyos fajtáknál. Az is törzskönyv,csak nem köthető egyetlen szervezethez sem.

2015. szept. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
FCI által nem elismert, nem fajtatiszta, keverék. (Azt nem tudom, hogy más szervezetnél elismert fajta-e, úgy mint pl. a pitbull).
2015. szept. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az amerikai pit bull terrier sem elismert fajta az FCI által, de a UKC (United Kennel Club)-ban 1898 óta hivatalosan elismert fajta..szóval lehet, hogy a bandog is elismert egy másik klubban...elég sok fajta van, amelyik (még) nem elismert fajta, de már vannak kennelek az országokban.
2015. szept. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

ma 13:50

Nem csak FCI-ből áll a kutyás világ. Jó, ha tudod.

2015. szept. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Persze, hogy tudom, a kérdés viszont erre vonatkozott: "FCI besorolással..." Erre válaszoltam, hogy az FCI nem ismeri el önálló fajtaként.
2015. szept. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jogos, bocsi.....
2015. szept. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2015. szept. 29. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!