Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet egy kan palotapi...

Mi baja lehet egy kan palotapincsinek ha régen játszott de már nem?

Figyelt kérdés

2015. szept. 29. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Öreg, vagy beteg, vagy fáj valamije, vagy kullancs van benne, és még pár dolog. Ha étvágytalan is, nemcsak kedvetlen, akkor jó lenne orvoshoz vinni mielőbb.
2015. szept. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. szept. 29. 14:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy orvosi eredetű problémája van (először ezt érdemes kizárni), vagy a nevelése csúszott félre, és ő inkább felügyel játék helyett, mert úgy érzi, hogy ez a feladata.
2015. szept. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kicsit több információ kellene
2015. szept. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akumi, hadd vitatkozzam egy picit:)


Az én kutyám 5 éves szocializált, megnevelt egyed.

Viszont ha kutyák hancúroznak, vagy kölyök kutya pimaszkodik egy mellette álló félénk vagy pici kutyával és ő is a sokadalom része, akkor bizony őrmesterkedik.


Az első ilyen adandó alkalommal (kb. 2,5-3 éves korától)tiltottam ezt a fajta viselkedést, mert bár nem harap, nem megy oda molesztálni egyszerűen úgy érzi, hogy neki közbe kell lépni és rendet tenni hangos ugatással.


Természetesen tudom, hogy ez nem kívánatos viselkedés, én sem díjazom de egyszerűen hiába rántottam a pórázon, vagy szóltam rá hangosan, fenyegetően fölémagasodtam, egy időben kaviccsal telt flakonnal mászkáltam semmi. Volt hogy mellédobtam a flakon és úgy megijedt, hogy alig tudtam begyűjteni.


Mivel az volt a célom, hogy ne foglalkozzék a hancúrózó kutyákkal, és simán csak vegyüljön igyekeztem ezt megoldani, viszont aztán rájöttem, hogy egyszerűen másképp nem működik, csak ha kivezetem, vagy kikerüljük ha előre látom a szituációt...persze ha...


Vagyis csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy bár lehet még oly jól nevelt egy kutya egyszerűen így viselkedik ilyen helyzetben, ezért mivel ismerem kikerüljük a helyzetet mást nem tudok tenni.


Üdv.

2015. szept. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A rendrakás megint más téma, néhány kutyának van erre hajlama, a környezetemben is. De itt erről nem volt szó, csak hogy nem játszik, a felügyelés meg nem feltétlenül azt jelenti, hogy letiltja a többieket a játékról, nyilván minden kutyának máshol van az ingerküszöbe ilyen téren is.

Kollegám öreg kutyája is néha le akarja állítani a játszókat, sok már neki a hebrencskedés, meg fontos akar lenni, de rászólunk és befejezi. Ezzel nincs semmi baj, ha olyanja van, akkor simán játszik. Azzal van a gond, amikor a kutya látványosan egy stresszgombóc, és amúgy tudod, hogy imádna játszani, de visszafogja magát, mert óvónénit játszik.

2015. szept. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!