Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász? Tacskó? Beagle?...

Németjuhász? Tacskó? Beagle? De csak fajtatiszta

Figyelt kérdés

A férjem németjuhászt szeretne, én tacskót. Kompromiisszum a Beagle lenne. Természetesen fajtatiszta. Fiú-lány párost szeretnénk, hogy pároztassuk őket.

De a beagle-ről azt hallottuk, olvastuk, hogy buta,makacs. Veleszületett önfejűség. Tudom neveléssel tanítható.

Szeretném megtudni, hogy akinek beagle-je van mi a véleménye ezekről a dolgokról.



2015. szept. 29. 21:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az,hogy buta,az egy nagy hülyeség. nagyon okos,sőt túl okos.(gyakorlatilag átver)az igaz,hogy nagyon makacs,méghozzá szökős is,de hűséges(az enyém legalábbis mindig hazajön,de nm hívásra)nagyon következetesnek kell lenni vele.nekem ő volt az első kutyám,így kicsit el lett rontva az elején a nevelése,de nagyon sokat tanultam belőle,így a másodiknál már sokkal jobban csináltam
2015. szept. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

ha egyszer rájön,hogy ki tud szökni,már csak az elektromos kutyakerítés,vagy az atombiztos kerítés segíthet.én mikor a kutyám kicsi volt,a gyere idé-t nem rögzítettem neki eléggé,így most ,2 évesen nem jön ide,ha épp nem akar.

mindenféle trükköt tud már:pacsi,piti,léc átugrás,integetés,hempergés,de ezeket is csak akkor csinálja,ha épp "olyanja" van.

2015. szept. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

még mindig 1. vagyok:D

emellett nagyon bújós,hízelgő,kedves kutya,az előbb kicsit elkedvetlenítőket írtam,de leszögezem,hogy soha egyetlen percig sem bántam ,hogy beagl kutyám van!

2015. szept. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. szept. 29. 22:10
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Aztán minek akarjátok pároztatni őket? Nincs elég hír minden áldott nap megkínzott, éheztetett, rosszul tartott, kóbor kutyákról, nincsenek tele a menhelyek, muszáj még egy pár ilyet "gyártani"?! Mit fogtok csinálni a FELESLEGES kutyakölykökkel, akiket nem tudtok rásózni senkire, hmm? Kitekeritek a nyakát, kidobjátok valahol az út szélén és sorsára hagyjátok, vagy megtartjátok és pár év után lesz vagy 8-10 kutyátok? Gondolkoztatok ilyeneken, vagy csak munka nélkül akartok pénzt és a többit, mondjuk az általatok életrehívott élőlényeket leszarjátok?
2015. szept. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Pároztatni,vagy tenyészteni? Mert nem mindegy.Sajnos tele vannak a menhelyek szaporítok kutyáival.Nem elég hogy fajtiszta legyen tenyéssz szemlére kell vinni hogy egyáltalán alkalmas e a kiszemelt példány a tenyésztésre!Én vásároltam sajnos már német juhászt és Beagle-et is szaporítótól mindkét kutyussal rengeteg probléma lett.A Német juhászom dp lett 6 évesen altatni kellet a kis Beagle-t pedig vissza vittem a szaporítónak mert az első hónap után derült ki a szembetegsége egy vagyon lett volna meg műttetni és nekem nem volt rá pénzem amire az állat orvos tenyésztési hiányosságokra utaló jeleket talált.Szóval szaporítani inkább ne! Német juhásszal amúgy is tele vannak a menhelyek.a beagle amúgy egy rendkívül okos kutya,és azt szokták mondani rá hogy hipóállérgén,ezért használják előszeretettel állat kísérletekhez,sajnos.Nagyon szeretetre méltó kutyuskák.de következetes nevelést igényel,és nagyon jó kutyus lesz belőle.Én ha most tenyésztésbe fognék a tacskót választanám,felkeresnék tenyészeteket és kiválasztanák két gyönyörű egyedet akivel kutyasuliba ,s kiáltásokra is eljárnék,megméretném.És törzskönyves kutyákat nevelnék ,Megállapítanám a tenyésztési célt! És megtennék mindent annak érdekében hogy elérjem a célomat.
2015. szept. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 bollocks ***** válasza:
34%
Az a szerencse, hogy normális tenyésztő ilyen idiótáknak nem fog kutyát eladni, így lesz két keveréketek, azoknak a pároztatásából meg nem fogtok megélni.
2015. szept. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Látom sikerült a kérdésre válaszolni.

Biztos az Ön szülei is így gondolkodtak miközben saját magukat pároztatták. Ennek eredménye lett Ön a kedves szavaival a megértő hozzászólásaival.

Bizonyára Önöknél az állattartásról a pénzcsinálás és a nyakkitekerés ami eszükbe jut. Gondolom ha gyermeket szeretnék szülni az is csak pénzcsinálás és árvaházba való számüzetést jelent. Mert a kiforgatás nagyon megy.

2015. szept. 29. 22:37
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező,


NE csináljatok kiskutyákat! Kérlek szépen!

Katasztrofális a helyzet a menhelyeken, felelős, állatszerető ember csak ivartalanított kutyát-cicát tart. Akkor is, ha a legjobbak a szándékai a fiú-lány páros kutyájával és a kölykökkel. Ha szívből szeretné őket, akkor is.


Másrészt ha ennyit értesz a kutyákhoz, hogy a beagle a kompromisszum a tacskó és a németjuhász közt és hogy buta meg makacs, akkor pláne!!!

2015. szept. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy hónapja van az Illatosról kutyám.

Nem kell több kiskutya !

Felesleges..

Mindet megtartja?

Vagy rásózza azokra az ismerősökre akik most ujjanganak, de a döntő pillanatban kilép nem kell neki kutya?

Hoca teszi a "maradékot".

2015. szept. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!