Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagyobb testü juhászkutyákna...

A nagyobb testü juhászkutyáknak mennyi az étel/folyadékigénye?

Figyelt kérdés
Kaukázusi, Sárhegyi, Kuvasz, ezekre gondolok. hány kg étel? hány liter folyadék? illetve még azt szeretném kérdezni, hogy területőrzés céljából felnőttet ha veszünk az mennyire fogad el? mennyi idő kell neki? hogy lehet gyorsítani azt hogy elfogadjon gazdájának? céghez kellene területőrzésre ilyen kutya.

2015. szept. 30. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
kb. 5 liter víz/nap és 2 kiló kutyatáp/nap.
2015. szept. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jaj, el ne hidd, hogy 2 kiló tápot esznek! Max. 400-600 gramm/nap. Mondjuk a sárhegyi súlyra akár fele akkora is lehet, mint egy kaukázusi, tehát valamivel kevesebbet is eszik. Vízből annyi kell, hogy mindig legyen előtte tiszta víz.
2015. szept. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
táptól vagy más kajától függ, hogy abból épp mennyi kell. több vagy kevesebb. víz is függ attól, mert a táposak többet isznak, mert abban kevesebb a víz mint ha pl. nyers húst kapna.
2015. szept. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kuvaszom Acanát eszik, az utasítás szerint a testsúlyára 500 g/nap az adag. De úgy vettem észre, hogy kb. 350 g/nappal is teljesen jó kondiban van, nyáron legalábbis. Szerintem kisebb a fogyasztása, mint egy hasonló súlyú más jellegű kutyának.

De a konkrét számok a kaja minőségétől függenek!

Folyadékot korlátlanul kap, vagyis a 3 literes táljában naponta cserélem a vizet.


A felnőttkori gazdaváltás kifejezetten nehézkes ezeknél a fajtáknál, és csak gyakorlott, kutyás, pásztorkutyás tapasztalattal rendelkező gazdának érdemes próbálkozni vele. Szóval csak ésszel.

2015. okt. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez eléggé egyed és tartásfüggő. Az tény, hogy jóval kevesebbet, kb a harmadát eszik, mint egy hasonló méretű masztiff. Nekem a komondor kevesebbet eszik, mint a fele akkora németjuhász. Nyáron pedig 2-3 naponta eszik csak. Víz mindig van előttük, de a komondorom ritkán és keveset iszik.

Én hússal etetek és nem mérem le, így nehéz megmondani, hogy kilóra mennyit eszik. Farhátban nézve mondjuk nyáron 1 kisebb farhát, nagy melegben ezt 2 naponta hajlandó csak megenni, télen 2-3 kisebb farhát vagy 2 nagy, hozzá egy kis ballaszt.

2015. okt. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 evimeri ***** válasza:
A kaja mennyisége a minőségétől is függ. Van olyan kutyakaja amiben semmi tápanyag nincs - csak átmegy a kutyán - ezért nem is lakik jól vele. A víz mennyiségét nem lehet meghatározni, hiszen - főleg nyáron - naponta többször kell cserélni. A bátyáméknak kaukázusi kutyájuk volt kettő. Nagyon jó házőrzők, de szerintem ezeket a kutyákat kölyök korukban kell gazdához szoktatni. A bátyámék kutyái amikor idősek lettek nem mehetett a közelükbe már csak a bátyám. Pedig a családban nőttek fel, de akkor már veszélyesek voltak a sógornőmre és a gyerekekre.
2015. okt. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez függ milyen márkájú a táp,minél olcsóbb annál több kell belőle,így meg sem éri igazából.

Függ a kutya igényétől is.

Szerintem átlagban 15 kg kutyatáp elfogy a nagytestűeknél.


Folyadékigény,most ez komoly? Volt vkinek kutyája egyáltalán ott? Mert ha senkinek,hiába őrzésre kell ezek a kutyák nem valóak kezdőknek.

Egy vödörbe raksz vizet és teszel be amikor elfogy.Értelem szerűen nyáron több fogy.Ha nem is fogy el érdemes naponta egyszer kicserélni,időnként pedig elmosni a tálat,mert bealgásodhat.

2015. okt. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!