Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fontos! Golden retriever...

Fontos! Golden retriever szuka kutyám körülbelül október 23-án fog elleni. A Kutyát a kertben tartjuk. Elegendő lesz-e a kinti hőmérséklet a kölyköknek? Mennyi a min. Tartási hőmérséklet? Hány kölyköt bír felnevelni?

Figyelt kérdés
Toffe 4 éves, ez lesz az első alma. Egy golden retriever augusztus végén bejött hozzánk. Eddig a kutyám mindig kapott gyógyszert tüzeléskor, de úgy gondoltuk, hogy most nem fog bejönni semmilyen kutya, ha nem visszük sétálni a tüzelés időszakában. A kerítést alul vasdróttal is megvan erősítve, hogy Toffe ne tudjon elszökni.

2015. okt. 1. 20:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Most nagyjából félidős,el lehet vinni ivartalanitani. még nem késő. És az oktober végi hőmérséklet nem jó a kiskutyáknak, éjjel már fagyni fog. vagy beviszitek a szukát egy védett nyugodt helyre, és betesztek egy infrát. Én ivratlanitanék.
2015. okt. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
2015. okt. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Ennyi tudással, amennyivel neki akartok vágni ennek az alomnak, azt javaslom, h inkább ivartalaníttassátok vemhesen! Jobb neki, mert nincs kitéve a szülésnek, jobb nektek, mert olcsóbban kijöttök, nem kel több százezret költenetek egy alom felnevelésére (lehet hogy csak 2, de lehet, h 12 kölyök születik, 8 hétig ellátni, oltatni, chippeltetni, féregteleníttetni nem olcsó mulatság), és jobb a kölyköknek, akik ki tudja, milyen helyre kerülnének!
2015. okt. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
1. és 2. válaszoló köszönöm a válaszokat,egyetértek velük, ez majd segít meggyőzni a családomat, hogy a kutyákat nem elég a kutyaházban tartani. 3. válaszoló tudom, hogy vannak költségei ennek, de azért nem több százezrek. Az unokatesóm kutyájától van a kutyusom, aki 6 éves ivartalanított,de előtte 2-szer szült csak nyáron. Minden nap meglátogattam a kölyköket, és segítettem elajándékozni őket. Mai napig 7-ből 1 darab kutya kivételével mindről van információ. Az az egy három órányira lakik innen, de a gazdái megszakították a kapcsolatot a rokonaimmal, pedig régen jó barátok voltak. Sajnos sejtem az okot. De a többi kutya ép és egészséges.
2015. okt. 1. 21:40
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem lehet kint tartani az újszülött kölyköket. Be kell vinni a lakásba az anyakutyát, ott kell elletni és még a lakásban is kell föléjük egy infralámpa, mert még bent is hideg van nekik. Elletőládát is kell készíteni. Ha rákeresel, itt a gyakorikérdéseken is találsz részletes leírást az ellésről, a kölykök ellátásáról, a helyük kialakításáról és a szükséges orvosi beavatkozásokról. Ha minden rendben megy, akkor átlagos alomszám esetén olyan 150-200 ezres minimális költséggel számoljatok, mire örökbe tudjátok adni a kicsiket!
2015. okt. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem ez a kutya lenne az egyetlen, amelyik a kutyaházban ellene minden sallang nélkül. Viszont ennek aztán meg is lehet a következménye. Kölyök elhullás, betegség.

A jól beállított infra lámpának a kellő hőmérséklet mellett fertőtlenítő, csíraölő hatása is van.

A 80-as években a családban volt német juhász alom márciusban. A duplafalú kutyaházban voltak a kölykök, de infra is volt nekik.

2015. okt. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Természetesen nem lehetnek kint a kölykök.

Van olyan doki, aki még most is ivartalanítja, ez lenne a legegyszerűbb megoldás. A kiskutyák az altatószer hatására "elalszanak", nem éreznek semmit.


Ha mégsem ezt választjátok, akkor a házban kell készíteni neki egy elletőládát, azaz olyan magas helyet, hogy az anyakutya ki-be tudjon lépni, de a kölykök ne tudjanak kiesni, kimászni, és kényelmesen férjen el a szuka oldalt fekve, elnyújtózva plusz a kölykök. Később, ha már kezdenek járkálni (kb. 3 hetes kortól), le kell keríteni egy részt még pluszban nekik, vagy egy helyiséget a házban, ahol jól takarítható az aljzat. Levegőre is lehet már őket vinni 4-5 hetesen, de egyszerre rövid időre, és lehetőleg szép időben.


Ellésnél végig legyen ott valaki a kutyával, hogy észrevegye, ha gond lenne. Ellés után állatorvost kihívni, aki megvizsgálja a szukát, hogy minden kijött-e, aminek ki kell, szükség esetén méhösszehúzó szurit is adhat.

Kölyköket 2 hetes kortól 2 hetente féregteleníteni, 6 hetesen első oltás, 8 hetesen második oltás+chip - ezután kerülhetnek új gazdához.

Én megfontolnám az ivartalanítást még most.

2015. okt. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Az ivartalanítás csak töredékébe kerül a kölykök felnevelésének.
2015. okt. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

Először is, nem értem, hogy egy keverék szuka kutyát az évek alatt miért nem tudtatok ivartalanítani. Sokkal egyszerűbb, mint gyógyszert szedetni vele, meg figyelni rá, stb.


[link]


Én azt javaslom, hogy olvasd el, és hiába amstaffos oldalon van, nem csak erre a fajtára vonatkozik a leírás, hanem a kutyákra.

Nagyon hasznos cikk.

Amúgy meg gondoltál arra, hogy mi lesz, ha majd éjszaka komplikáció merül fel szülésnél (mikor ti édesdeden alszotok), és mondjuk reggelre belehal a fájdalmaiba/szenvedésbe az anyakutya? Csak mert bármi előfordulhat. Kintre egyébként sem hagyjuk szülni a kutyát, mert összeszednek egy kis bacilust, vírust, és sorra fognak meghalni a kicsik..vagy "csak" megfáznak.

A menhelyeken több millió kutya, köztük rengeteg kölyökkutya vár megmentésre, a gyepmesteri telepeken pedig sorra halnak meg (tudom, mert a gyepmesteri telep írja ki, hogy ez a kölyök is meghalt, az a kölyök is meghalt). Inkább ideiglenesen vennél magadhoz egy - már lefialt - szukát és kölykeit, és tartanád magadnál, ameddig a menhely/gyepi kéri. Minden költséget (orvos, táp, oltások, játékok) ők állnak. Legalábbis ahol én lakok..

Mindenki ezt mondja..jaj csak véletlenül megtörtént a baj...csak ezekből a véletlenekből altatnak naponta több száz kutyát, köztük akár kölyköt is....

Nem a kerítést kell megerősíteni, hanem ivartalanítani, februárban akciós szokott lenni, nem is értem, hogy eddig miért nem tettétek meg..


*bárcsak bevezetnék a nem tenyésztésre szánt kutyák kötelező ivartalanítását..

2015. okt. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Attól,hogy ismerősöd igénytelenül nevelt fel egy szaporított almot,még nem ez a helyes.

Ha normálisan akarod csinálni,bizony százezres összeg.A retriever fajtamentés meg tele van hasonló almokból származó kutyákkal.

Arról van fogalmad,mik a fajtabetegségek?Vannak szűrve a kutyák?

Érdekes,hogy ilyen "véletlen"almoknál valami csoda folytán mindig olyan fajta kan szökik be,mint a szuka :)

2015. okt. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!