Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelez ez a testbeszéd?

Mit jelez ez a testbeszéd?

Figyelt kérdés

A kutyámnak időnként adok valami különleges ínyencséget, pl. csontot. Tudja, hogy egy idő után elveszem tőle, hogy ne darálja le egyszerre az egészet, úgy tanítottam, hogy szépen ideadja.

A másik kutyámtól érthető módon védi a zsákmányát, nem engedi két méternél közelebb magához, morog, bár tettlegességig még nem fajult a dolog.

De ha én elmegyek mellette, mikor a csontot vagy húst rágcsálja, mindig szájba veszi a csontot, és lesunyt fejjel megcsóválja a farkát. Akkor is, ha rá se nézek.


Mit jelenthet ez? Behódolás és kuncsorgás, hogy "léccilécci ne vedd el", vagy óvatos "Nem akarok balhét, de ez az enyém" jelzés?


2015. okt. 2. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Azt jelzi, hogy védi, szereti, imádja azt a csontot és ő azt hiszi elveszed tőle. Próbál elkergetni onnan a morgásával mert hogy ő azt a csontot szereti. Ha morog, semmi baj nem fog ezért megtámadni. Ha elveszed, akkor meg nem elkezd morogni hanem leül, néz ki a fejéből, stb..
2015. okt. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Rám soha nem morog. Ha odanyúlok, vagy rászólok, hogy "kérem", zokszó nélkül átenged nekem bármit.

A farkcsóválás az, amit nem értek a szituációban.

2015. okt. 2. 15:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem örül neked, meg örül, hogy kapott csontot.

:)

2015. okt. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Elismeri , hogy te vagy a vezér és ha a másik kutyunak nem engedi elvenni a csontot , tőled mégis "elfogadja" , ha el akarod venni--csakhát tudd, hogy szeretné, ha mégis nála hagynád : )
2015. okt. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%

Bizony, szerintem az utolsónál a válasz.


Egy példa: a kutyám eltűr ugyan mindenféle vegzálást részemről - lábtakarítás, fogmosás, fésülés stb. - de amikor reggeli séta után följövünk szó nélkül csoszog a fürdőbe és nem kell rászólni hogy menjen be magától,nem húzza a lábait gyorsan, ugyanis tudja, hogy másodperceken belül reggeli:)


Igenis tudnak viselkedni, mint a kisovodás ha tudja hogy kinéz valami úgy űl, fekszik, stb. mint a huzat.

2015. okt. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!