Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vágjam le a puli...

Hogyan vágjam le a puli rasztáját?

Figyelt kérdés
Harapós, morgós, nem engedi, hogy levágjuk,d e már nagyon büdös, és koloncként lógnak rajta, fürdetni sem tudjuk. Gondoltam altatótablettára...

2015. okt. 2. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én inkább a nevelésre meg a bizalomépítésre gondolnék a helyedben, mert ez így elég gyászosan hangzik.

Amúgy lefogod és levágod, ennyi. Ha nem hagyod ellenkezni, akkor nem fogja csinálni.

2015. okt. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

vidd el kutyakozmetikushoz.

de amúgy ha nincsen nyíráshoz szokva,akkor a fenekével mit csinálsz?

én pulimnak havonta meg kell nyírni a se-ggét,mert olyan gyorsan nő a szőre,hogy beleragad a végtermék különben.

ha harap akkor vegyél szájszorítót a műveletekhez.

2015. okt. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bizony, bizony, ez elég nagy baj!


Ez a kutyáknál egy intim tevékenység, ami bizalmat igényel.

Ha ennyire nem hagyja magát, akkor gyakorlatilag idegenként éltek egymás mellett, az ilyen szituációkat pedig ő irányítja, helyettetek.


Sajnos hasznosat nem tudok mondani.

Első körben szájkosarat javasolnék, de ha ilyen a helyzet, akkor csak ront a helyzeten, mert nem tudnátok használni.

(A szájkosár ugyanis nem arra való, hogy ne harapjon meg a kutya, hanem arra, hogy mivel úgy nem tud megharapni, nyugodt lelkiállapotban tudsz felé közelíteni, megérinteni, és jobban átragad rá a nyugalom, ellentétben azzal, a szájkosár nélkül szabadon haraphat, és az egész próbálkozás idegeskedésbe torkollik)


Szóval szájkosár kilőve, mert ha ennyire "értetek" a kutyákhoz, akkor csak a kiszolgáltatottságot éreztetnétek vele, az meg csak ront a helyzeten.


Elaltatni ilyen miatt nem fogja az állatorvos, mert nagyobb a rizikója. (Az emberi altató gyógyszert meg sem említem, nagyon remélem, hogy neked se fordult meg a fejedben!)


Talán valami nyugtató tabletta, szájkosárral együtt, megtenné a hatását.

De igazából az is úgy lenne hatékony, ha te magad is vennél be nyugtatót, hiszen az energiaforrás te vagy.

A te nyugodtságod nélkül nem fog menni.

2015. okt. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

...összehasonlításképpen megemlíteném, hogy a szüleimnek is volt pulija, az ugyan nem harapott, de morgott, és szintén nem hagyta magát, mindig lefogták, és úgy nyírták meg a fölösleget.

Egy trauma volt a kutyának.


Nem kis munkámba került rábeszélni őket, hogy bízzák rám, és ne legyenek a közelben sem, ha foglalkozom vele. Addig ugyanis ez 3 emberes meló volt.


Pár alkalom után ott tartottunk, hogy mikor a füléből téptem ki csomóstól a szőrt, (ki kell, mert befelé is túl tud nőni) a kutya konkrétan horkolva aludt!!!

2015. okt. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A pulimmmal be szoktam zárkózni a fürdőszobába és ott lefogom. Múltkor ráraktam a szájkosarat is, mert nagyon rángatta a fejét és szájkosárban, nyakörvvel könnyebb volt tartani hogy az arcáról is le tudjam vágni a nagyobb szőröket.


Fürdetni meg úgy szoktam, hogy engedek vizet, aztán amikor kézmeleg, akkor fogom a kutyát, berakom a kádba és leöntöm samponnal. Fogom a lábát, h ne ugorjon ki. Csinálhat akármit, kapálózhat, nagyon elszánt vagyok és megfürdetem.

2015. okt. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első körben bizalomépítés, rangsor rendezése, barátkozás!


Falkavezérként az embernek joga van oda nyúlni és azt tenni a kutyával, amit csak szeretne - mint például az intim területek nyírása (pulinál, komondornál fontos) és a táljába, esetleg szájába nyúlás (például ha utcán olyan dolgot vesz fel, amit nem kéne)


A kutya pedig akkor fog igazán falkavezérnek tekinteni, ha tisztel (megfélemlítéssel is el lehetne érni, de abban az esetben teljesen más lenne a hatás, amit el szeretnénk érni. Az összes kutyámmal mély bizalmat építettem fel. Az egyiknek egyszer egy mély sebe volt, amiben szennyeződés - apró kavicsok - is volt. Halkan vinnyogva tűrte, hogy kiszedegessem a mocskot, pedig nyilván fájt neki. Ha nem lenne bizalom, nem hagyta volna hogy egyáltalán a közelébe menjek)

2015. okt. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!