Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek ebben a helyzetben...

Mit tehetek ebben a helyzetben, nagyon fontos nekem a kutyám?

Figyelt kérdés
2 napja jól volt, tegnap nem bírt felállni. Minden rendben van vele azon kívül hogy nehezen áll fel, és alig megy. Rövid utánaolvasás után azt hiszem, "csípődiszplázia" vagy bénulás van a dologban (nem találgatok, el fogom vinni orvoshoz) viszont! A kutyában nincs chip (nem szeretnék jelen állapotomban oltogatásokat kapni, viszont most belerakatnám) ez milyen következményeket vonna maga után ? Csak pénzbírság ? Nem vagyok a chip híve de ha ezen múlik a kutyám... Tudom én rontottam el, de most nagyon kétségbe vagyok esve, légyszi ne bántó megjegyzésekkel bombázzatok.
2015. okt. 3. 02:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem szó nélkül belerakják, bünti nélkül.

Lehet, akár talált kuytus is.

A chip nem viseli meg a kutyát. A másik, eddig hogyan volt oltva? Ez a nagyobb gond.


Gyógyulást kívánok az ebnek.

2015. okt. 3. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem simán csak becsippelik.jobnulás a kutyádnak
2015. okt. 3. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mármint jobbulást,csak még reggel van...
2015. okt. 3. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hogy a fenébe kapta eddig a kötelező oltásokat a kutyus chip nélkül? Mi a bajod a chippeléssel? Megmondod hogy ez van, aztan a doki megmondja hogyan tovább. Mi itt csak találgatni tudunk ugy is.
2015. okt. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Idős vagy fiatal a kutyád?Láza nincs?Mert lehet, hogy kullancs van benne esetleg?Mindenesetre keresd fel az állatorvost vele.Hidd el nem fog szőrözni.Mond, hogy idős nénitől kaptad a kutyust, aki már nem tud róla gondoskodni mert otthonba került 2 hete, akkor még minden rendben volt vele és szeretnéd a chip beültetést is kérni majd ha meggyógyult.Azt csak egészséges állatba injektálják be.Azért szerintem nek kevés pénzbe fog kerülni még így is.
2015. okt. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 3. 08:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Beleteszik ha te kéred csak akor lenne büntetés mondjuk ha az utcán sétáltatod és megálit a közterületes és le akarja olvasni a chipet na akor becsuszik egy 30000ft csek de amugy meg mért nem tetetél bele
2015. okt. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Állatorvos nem büntet. Akkor kötelező oltásai sincsenek? Minél hamarabb orvos és tessék felelősségteljesen tartani a kutyát. A chip nem fáj a kutyának, nincs mellékhatása és nagyon hasznos, nem értem miért vagy ellene. Nem ivartalanításról beszélünk ..... Habár az is beletartozik a felelősségteljes kutyatartásba, de a chip??? Ilyent még nem is hallottam.
2015. okt. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Orvos. Sok betegség hátterében állhat ez a viselkedés, inkább nézesd meg, reméljük csak valami apróság :)

A chippezésért nem fog lecseszni a doki, és nem is kell bírságot fizetni, de szerintem hasznos. Nekem mikor eltűnt a kutyám, a chip alapján lett meg, mert amúgy befogadták volna. (ez mondjuk a jobbik eset)

Majd írj, hogy miújság a kutyáddal :)

Amúgy meg csak mond azt, hogy nem rég fogadtad be, és szeretnéd bechippeltetni, bár szerintem így oltást is újra akar a doki majd.

2015. okt. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,semmi büntetést nem kapsz.Berakja a chipet,meg beoltja kötelező veszettség ellen.
2015. okt. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!