Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbefogadás? Vagy nem lenne...

Örökbefogadás? Vagy nem lenne jó ötlet?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves lány yorkim. Tündéri egy kutyus (semmi probléma nincs vele). Viszont elég lusta. Egész nap csak alszik. Mondjuk ez abból is adódik, hogy nincs itthon senki napközben. A mozgás hiánya meg is látszik rajta, kicsit duci lett.

Arra gondoltam, hogy örökbefogadnék mellé egy kiskutyát, hogy ne legyen egyedül, meg többet mozogjon. Nem tudom, hogy jól fogadná-e. Nem bántja a kutyákat meg kijön velük, de féltékeny, ha pl. másikat simogatom.

Lánnyal vagy fiúval jönne ki jobban?


2015. okt. 3. 06:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Ha egy kutyára sincs kapacitásotok, és nem tudjátok biztosítani a napi mozgás igényét akkor miert kell nektek még egy?
2015. okt. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem másik kutya kell, hanem több törődés tőletek.
2015. okt. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
38%

Én jó ötletnek tartom.Manapság mindenki dolgozik,suliba jár stb kevés idővel rendelkezik.Ha ezért nem fogadnának örökbe akkor menhelyek nagyon nagy gondban lennének,persze így is van ahol elég aggasztó a helyzet.Még mindig jobb helyen a kutya,macska olyan gazdinál aki munkája miatt kicsit kevesebbet tud vele játszani,de egyébként rendesen ellátja,ha kell állatorvoshoz viszi,mint olyan helyen ahol elhanyagolják,meg van kötve,nem kap rendesen enni stb.Ill ahogy fentiekben írtam nagyon sok menhelyen is elég rosszak a körülmények.

Kedves kérdező a menhelyre bekerült állatokat ivartalanítják és úgy lehet örökbe fogadni.Így lehet mindegy is milyen,de azért nézz utána :)

2015. okt. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Több törődés kell, nem másik kutya.


A két kutya max az első hétben fog érdekes lenni egymásnak, aztán megszokják egymást és ketten fognak unatkozni.


Egy új kutya nem fogja soha pótolni azt az időt és azokat az élményeket, amiket a kutya a gazdájával él meg.


Az örökbefogadás jó dolog, de csak akkor vágj bele, ha mindkét kutyára jut minőségi időd. Az új kutyát is meg kell tanítani dolgokra, a szabályokra, hogy be tudjon illeszkedni. Ha ezt nem tudod vállalni, akkor inkább csak próbálj több időt szakítani a meglévő kutyádra, többet mozgatni és kevesebbet etetni.

2015. okt. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%

Én azt javaslom, hogy egy kicsit mélyítsétek el a kapcsolatotokat, mármint hogy tényleg te legyél a főnök. plusz ha lány kutyád van, akkor kant hozz mellé, hogy tuti legyen a barátság. Csak legyenek kiivartalanítva. Bár menhelyről amúgy is ivartalanítási kötelezettséggel lehet kihozni kutyát.

Sok sikert :) Plusz kicsit sétálj többet a yorkie-val és hátha nem lesz duci.

2015. okt. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Kistestű lány kutyát vegyetek,ha nincs ivartalanitva!
2015. okt. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Lányal jobban kijőne.
2015. okt. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

És ha akkor 2 lusta, elhízott kutyád lesz? Vagy ha az örökbefogadott mozgásigényes lesz, és leharcolja a lakást?

Alapvetően jó ötlet lenne, de nem azért, hogy helyetted megmozgassa a yorkidat. Így már 2 kutyát kell vinned napi háromszor sétálni, nevelni, futtatni. Lesz-e erre időd?

2015. okt. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
Elviszed kutyafuttatóba,akár kutyasuliba.Két kutya ugyan úgy elpunnyad,ha ingerszegėny a környezet.
2015. okt. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30%
Amúgy minden kutya az ellenkező nemmel jön ki. Szerintem, ha a kérdező még a saját kutyáját se tudja megnevelni, mit tudna csinálni, ha két kutya összekapna állandóan a dominancia miatt? Oké, hogy yorkik, meg minden, de azért inkább barátok legyenek már. Kutyasuliban is szocializáción először az ellentétes nemű kutyákkal kell összeszoktatni a kutyát, utána a saját nemmel. Mindegy, hogy 5 vagy 50 kilós kutya, ugyanúgy domináns lesz egy azonos nemű kutyával. Ha nem a yorki, akkor akit hoznak. Nem lehet előre tudni. És a yorkik hajlamosak dominanciára, bár sokszor rossz nevelésből adódóan..
2015. okt. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!