Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik olyan kutya, ami jól...

Létezik olyan kutya, ami jól elvan egy kb 18002m telken és nem kell sétálni vele?

Figyelt kérdés
Terület őrző kutyára van szükségem.Olyanra aki minket is megvéd, de nem kell vinni sétálni.Munka miatt nincs időm rá.Idős szüleim mellé kell.Rossz környéken élünk,és sok a lopás.Van riasztóm ,de nem ér semmit.És félnek a szüleim egyedül.Voltam a környék menhelyein de nem tudtak ajánlani és nem is voltak túl segítőkészek.Jól lehordott,na mindegy.

2015. okt. 3. 08:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%

Hát, mondanám a Közép-ázsiait, de az az egyik legnehezebb/keményebb kutya, és ha nincs jól nevelve (veréssel pont a legrosszabbat lehet elérni!), akkor akár a gazdájára is támadhat.


Lehet kiképzett őr illetve személyvédő kutyát is tartani, de azzal meg ugye járni kell, és a szüleidnek kéne. Meg, sajnos nem hiszem, hogy egy rotit vagy nagyobb kutyát könnyen megtartanának, ha már nagyon idősek.


De menhelyen is van elég sok olyan kutya, amelyik nagyon tud védeni, nagyon hálás lenne mindenért, és ha már kicsit idősebb, akkor nem is kell az a nagy sétálgatás neki. Például pont tegnap láttam valahol, hogy van egy kau, aki kőkeményen bevédi a területet, de amúgy a gondozókkal nagyon aranyos. Tehát lehet, valami ilyesmi kutyában kéne gondolkoznotok. Ha gondolod, segíthetek keresni kutyát vagy szervezetet. :)

Amúgy melyik menhelyen voltál és miért hordott le( írhatod privátban is)..csak elég gáz, hogy menhelyen nem segítőkészek...

2015. okt. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem bármilyen nagyobb termetű kutya alkalmas.Vidéken nem mindenki viszi rendszeressen sétálni a kutyáját.A lényeg,hogy ne legyen megkötve állandóan.
2015. okt. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
10%
Já adobermane
2015. okt. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
10%
Ja a doberman
2015. okt. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A riasztó hogy-hogy nem ér semmit?

Első körben azt akartam javasolni.

Területőrzésre a nagytestű pásztorkutyák valók, mint pl. kuvasz, kaukázusi juhász, komondor stb. Viszont azért fontos lenne szocializálni, tehát legalább kölyökkorban, az első 1-2 évben járni vele kutyasuliba, vagy legalább emberek, kutyák közé. Ezt viszont nyilván idős szüleid nem tudják megoldani.

Jó szívvel nem ajánlanék nektek kutyát, mert ha nem tudja senki vállalni a korai nevelését, akkor az akár a szüleidre is veszélyes lehet. Meg például gondot fog okozni, ha állatorvoshoz kell vinni, hiszen ha nincs megtanítva sétálni, akkor hogy fognak bírni vele?

Esetleg valami komolyabb, rendőrségre vagy biztonsági céghez bekötött riasztórendszer?

2015. okt. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Dobermann-t írt itt előttem, na azt véletlenül se!!!

Nem erre való, kiképzés, rengeteg mozgás, futás, séta, sport, kutyaiskola, és lakásban (kinti-benti) tartás az igénye. Amúgy sem területvédelemre, hanem személyvédelemre való, megfelelő képzéssel.

2015. okt. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Biztos nem szeretném megkötni,nagyon szeretnénk,de a menhelyes nő azt magyarázta hogy ilyen körülmények közé nem ad ki kutyát.Teljesen megdöbbentem,hiszen rendesen etetném megvennék neki mindent ami kelhet. Hozzá szoktatnám a pórázhoz is ,de minden nap nem tudok órákat sétálni vele.Lenne egy méretének megfelelő háza is! Nem értem ma Magyarországon mindenki úgy tart kutyát hogy minden nap 2-3 órát tölt sétáltatással? 8-12 órát dolgozom ,egyszerűen mire haza érek kész vagyok.És még anyuékat is gondozom.De nyugodtabb lenék ha nem lennének egyedül.
2015. okt. 3. 09:13
 8/21 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem keress egy másik menhelyet, van, ahol ezt elfogadják, nagyon sok a kutya és kevés a gazdijelölt.
2015. okt. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk a német juhásszal elkezdek suliba járni és vég csinálnánk amit az oktató ajánl.Utána alkalmas lenne nekem?
2015. okt. 3. 09:36
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Az kevés,hogy rendesen eteted.

A helyzet az,hogy a világ legjobb,legkeményebb kutyája sem tud megvédeni.Rossz környéken főleg,ha be akarnak menni,be is fognak.

Lemérgezik,lefújják stb.a kutyát és nyugodtan betörnek.

Én azt mondom,nem kellene nektek kutya,főleg nem őrző-védő fajta nagytestű.

Ha nincsenek fizikailag és agyilag is lefárasztva minden nap,még a szüleidre is veszélyt jelenthet egy ilyen kutya.

Elég,ha csak fellöki valamelyiküket.

2015. okt. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!