Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiváncsi vagyok ki van a...

Kiváncsi vagyok ki van a kutya gyakori fürdetése mellet és ki aza aki egyenesen elenzi?

Figyelt kérdés
egy kis közvélemény kutatás minden válasznak nagyon örülök

2015. okt. 3. 09:02
 1/8 anonim válasza:
100%
Kettő között. Mert igazán nagyon fontos a kutyafürdetés, és kötelező is, de ha túl sokszor, napi szinten fürdetjük a kutyust, kiázik a bőre, és az nem a legjobb.
2015. okt. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A kiállítási kutyákat akár hetente fürdetik,de emellett balzsamokkal,olajokkal ápolják is a szőrt.amúgy meg ki mit ért a gyakori fürdetésen.A kutya nyilván jól el van a saját bőrėben,nem igényli a rendszeres mosást.
2015. okt. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. 3 havonta szoktam. Kinti-benti kutyák, szóval muszáj fürdetni őket, de általánosságban tudnak magukra vigyázni, persze ha csatangosan jövünk haza sétából, vagy akarnak bejönni kintről, akkor sokszor fürdés lesz a vége:D
2015. okt. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Samponnal évente max egyszer fürdetem a kutyáimat. Ha nagyon sárosak akkor szoktam sima vízzel lezuhanyozni őket. Egyébként séta után itthon lehullik róluk minden homok és csak a lakást kell takarítani. Nem büdösek a kutyáim, csillog a szőrük. Furminátorral viszont gyakran kefélem át őket.
2015. okt. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Függ a fajtától illetve hol tartjuk.


Egy benti,lakás kutyát átlagban többször szoktak fürdetni.


De pl: bichon félék,yorki,pincsi,shi zu,máltai és stb.. őket 1,5-2 havonta kell.Nekem egy Havanesem és egy Bichon Frise-m van utóbbi fehér. Mondjuk fürdetés után csak két hétig fehér kb.Utána szürkül. Alaposan ki kefélni 2-3 naponta szoktam amivel sok kosz kijön. 1,5-2 havonta fürdetem őket,ettől sűrűbb igazából nem ajánlott.


Kiállítási kutyákat hetente is fürdetik,de nem 1000 ft-os samponnal, hanem mondjuk 15 ezressel.Plusz balzsamok,olajok amik nem teszik tönkre a szőrüket.Ott is van 1-2 hónap amikor hetente fürdenek utána meg mondjuk 2 -3 hónapig nem.Kiállítástól függ.


Kutyakozmetikus vagyok,oktatóm tenyésztő és rengeteg kiállításon volt már és volt időszak mikor hetente fürdette a kutyáit. Nem volt semmi baj a szőrükkel.

Nyilván egy panzi,trixie,bobi minőségű sampon szétcseszi a bőrüket.


De a legjobb amit használnak kiállítási kutyákon is a Double-K ez elég drága sampon,de nagyon jó!!


Csak kinti kutyákat, évi 2x ha fürdetnek. Rokonoknál,ismerősöknél a kinti kutya április-május amikor még jó idő van akkor,meg szeptemberben amikor még jó idő van. Ilyenkor samponos fürdés.Nyáron meg tó,folyóba fürdés.

2015. okt. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy közepes keverékem van, labradoros szőrrel, rengeteget sétálunk, de lakáskutya, úgyhogy azért tisztának kell lennie :)


Többnyire nedves vaddisznósörtés kefével átkefélem a szőrét és ez elég is. DE! Ha pl. sárban, porban nagyon durván fetreng akkor megfürdetem. Samponozni csak akkor szoktam, ha tényleg nagyon mocskos.

2015. okt. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2015. okt. 4. 07:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Hoppá: a mellett két t,határozószóként. Bocs.Ha egy t-vel írod, azt jelenti, valakinek a mellével van valami. Láttam egy jó mellet például.
2015. okt. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!