Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyámon hám van akkor...

Ha a kutyámon hám van akkor mennyire tudom kontrollálni?

Figyelt kérdés
inkább az izgat hogy megtudom e fékezni ha pl neki megy egy embernek? A kutyám hajlamos arra hogy ha velünk szembe pl egy hangoskodó részeg ember jön aki talán be is szól nekünk akkor neki menne. Szó-val letudom állítani de van amikor ő intézkedik ugy hogy hirtelen észre sem veszem. Ha hámon vezetném alkalmaznék szájkosarat is.
2015. okt. 3. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Hát ez könnyű. Ha van erőd menni fog.
2015. okt. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát ha nem az a nyugodt fajta úgy általában, részeg emberek nélkül, akkor ha van egy kis erőnléted, könnyebben meg tudod állítani, nekem ez a tapasztalatom, és a kutyának is jobb, mert nem a nyakát, hanem a mellkasát húzod. Szájkosár nem feltétlenül kell rá, de ha úgy nyugodtabb vagy, tehetsz rá, főleg egy olyan utcán , ami zsúfolásig van emberekkel. Én nekem speciel jobban tetszik a hám ( a nagymamám kutyája nagyon hiper.):-)

2015. okt. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A hám arra a kutyára való, ami tökéletesen viselkedik. Nevelni kutyát csak nyakörvvel lehet, mert ott figyel. Az anyja is a nyakánál neveli/ szól rá a kölyökre így ösztönösen ezt a figyelmeztetést érzékeli jobban.

Ha ennyire öntörvényű a kutyád akkor suliba kellene járnod vele és neveli célzattal (nem állandóan és sokáig!) de a fojtónyakörvet is át kellene fontolnod.

A kutyának egyszerűen nincs joga eldönteni, hogy kinek megy neki az utcán, ez a te mint alfa kiváltsága. Ha észre se veszed akkor meg életveszélyes ez így nem maradhat. Erősen ajánlom egy kutyasuli felkeresését.

2015. okt. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen kutya. Egy staffordra, de már egy sima beagle kutyára se alkalmas ebben az esetben a hám, inkább a nyakörv. Már egy 12 kilós kutya is tud akkora lendülettel kiugrani, hogy nehéz legyen azonnal kizökkenteni.


Egy csivavára, yorkira, törpetacskóra, bichonra adhatsz hámot,mert ők annyira kicsik, hogy simán visszarántod hámban is (esetükben a nyakörv még veszélyes is, ha túl nagy erővel rántasz bele).


Sima, erős nyakörv, ha lehet hagyományos:

[link]


vagy olyan aminek a csatját karikán kell átbújtatni és elolszlatja a terhelést a műanyagról: [link]



És neveld meg, ne engedd, hogy kitörjön mellőled, már akkor zökkentsd ki, rántsd vissza mikor csak a lendületet gyűjti.

2015. okt. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én először hámmal akartam nevelni a staffordomat.. kínlódtam, az egész procedúra egy kínlódás volt, inkább nekem. Ugye pont ez a fajta a legalkalmasabb a súlyhúzásra..én meg rárakok egy hámot, hogy majd nevelem. Hogyne.

Hámot tényleg csak az engedelmes kutyákra rakunk. Amíg nem tud viselkedni, addig láncos fojtó, esetleg szöges (de ezeket inkább oktató segítségével használd, mert többet ártasz, lehet, mint sem használsz), de minimum normális nyakörv. Én bőr nyakörvet javaslom, az a legjobb, legtartósabb. Plusz neveld szépen :) Tudom, hogy nehéz lesz, és nem két nap lesz amíg sikeres lesz. Ja, és egyébként agresszív kutyánál azért jobb, ha van minden esetben szájkosár. Csak egy véletlen folytán kell, hogy pont elmenjen mellette egy gyerek, akit mondjuk támadónak gondol a kutyád. Hamarabb megharapja, mintsem észbekapnál. Inkább légy elővigyázatos :) Sok sikert :)

(nekem is hasonló kutyám van, ha kell segítség valamiben nyugodtan írj)

2015. okt. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát az attól függ, mit értesz kontroll alatt. Pórázos kommunikációról meg fegyelmezésről ne is álmodj hámon, csak fizikailag tudod visszafogni, ha van hozzá erőd (betámasztasz és nem engeded oda).
2015. okt. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!