Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye sehogy sem megoldható...

Ugye sehogy sem megoldható több kutya tartása így?

Figyelt kérdés

Pár éve örökbe fogadtunk egy harcoltatott amstaffot. Eleinte nagyon aranyos volt, meg behódoló, amit azóta is tapasztalunk, de kutyákkal egyáltalán nem lehet összeszoktatni. Többször okozott kiszámíthatatlanságból más kutyának sérülést (persze minden költséget álltunk, de nagyon rosszul éreztük magunkat).

Kiszámíthatatlan, sajnos sehogy nem lehet összeszoktatni a kutyákkal. Először nem volt kiivartalanítva, de a kutyakiképző javaslatára egyből megműttettük, de semmi, kapott enyhe nyugtató hatású gyógyszert (valamilyen természetes szert, már nem emlékszek), de azzal sem jártunk sikerrel. Teljesen mindegy, milyen kutya, nagyon durván kutyázik. 5 kutyaiskolában voltunk, mindegyiknél eltöltöttünk jópár hónapot, semmi fejlődés. Annyi módszert kipróbáltunk már, hogy semmi.

Pedig több kutyát be tudnék fogadni, ha nem lenne ilyen. Egyszer volt már nálunk egy másik kutya ideiglenesen, felváltva voltak kint-bent, mert másképp nem tudtuk megoldani. Hiába volt elválasztva a kert, az ideiglenes kutya át tudta dugni a fejét a rácsokon, és a miénk csúnya balesetet okozott volna, ráadásul mindent, MINDENT szétrág, hiába rakunk oda bármit is. Sajnos 8 órát egyedül van, én később megyek a páromtól, ő hamarabb érkezik. Plusz próbálkozott már a kerítésmászással is, és nincs az a magasság amit ne mászna át (ha kutya van a másik oldalt! amúgy nem mászik). Olyan mint egy terminátor.


Pedig úgy képzeltem el az életemet, hogy körülvesz 3 kutya mindig, de így..:(


Csak én hibásnak érzem magam, pedig mindegyik kutyakiképző azt mondta, hogy sajnos annyira kiszámíthatatlan, hogy nem szabad mellette kutyát tartani :( Volt bentlakásos suliban is, de ott sem változott nagyot.


2015. okt. 3. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Hol itt a kerdes?! Tudod a valaszt.

Ez a kutya sem fog orokke elni, lesz idod tobb kutyara, de igy semmikepp... remelem nem kerul vissza a menhelyre

2015. okt. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Cerberos kutyasulit esetleg keresd fel,ők harcoltatott kutyákat is rehaboltak már sikerrel!!


https://www.youtube.com/watch?v=3g9x6WmrJvc

2015. okt. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Dehogy, eszem ágában sincs megszabadulni tőle! Más már lehet, hogy kidobta volna, de én soha nem gondoltam erre az opcióra..nem azért fogadtam be. Csak neki is jobb lenne, ha nem így gondolkozna, hanem játszópajtásként fogná fel a kutyákat, mert nem unatkozna, amíg dolgozunk. Plusz egy másik kutya is jól járna. De mindegy, hát ez van. Örülök annak is, hogy ő velem van, igazából el sem tudnám képzelni nélküle az életemet :)

Én még arra gondoltam, hogy (amit már amúgy is csinálok), kimegyek majd sokszor a menhelyre segíteni, plusz utalgatok szervezeteknek, és akkor ha nem is fogadok örökbe, legalább egy kicsit segítek másokon is:)

2015. okt. 3. 18:53
 4/5 anonim ***** válasza:
vannak olyan kutyák, akik nem viselik a másik társaságát. Ezt fogadd el. Játszatok sokat, sportoljatok, legyen maixmálisan kézbentartható, és akkor nem lesz vele baj. A kutyának elsősorban a gazdájával kell a legjobban éreznie magát.
2015. okt. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Azt hozzá teszem,hogy gondolom tudtad,hogy egy harcoltatott kutyával 10X olyan nehezebb mint egy nem harcoltatottal. Mivel erre trenírozták kölyök kora óta,így ez maradt meg benne. Persze én még a Cerbit felkeresném a helyedbe.
2015. okt. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!