Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell ápolnom a kutyám...

Hogyan kell ápolnom a kutyám (pumi/puli) fülét?

Figyelt kérdés

Van egy kölyök pumi-puli mixem és nagyon növésnek indult most a szőre, és látom, hogy a fülében is elkezdett hosszabb lenni, nem nagy csomókban, de van benne.

Olvastam valami olyat, hogy a pulinak ki kell "tépni" a füléből a szőrt..ezt hogy kell érteni? Megfogom szabad kézzel és kirántom?:o

Mert ez így elég furcsának hangzik. Ha meg csak ollóval kivágom, nem tudom mélyről elkezdeni, akkor is tele lesz gondolom a füle belseje szőrrel.

Segítenétek?:/



2015. okt. 3. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyémnek a fülébe, szórt valami puhító púdert a kutyakozmetikus és úgy tépkedte ki a fülszőrt. Jobb, ha fülbe nem nyúlkálsz ollóval, veszélyes lehet.
2015. okt. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vidd el kozmetikushoz,te otthon ne csináld,mert nem szakszerűen téped ki és majd szenvedhetsz,hogy a kutyádnak fülgyulladása lesz pár havonta.

Amúgy igen van egy por amit bele kell szórni a fülbe pár percet várni addig masszírozni utána ér fogóval csavarni a szőrt majd egy határozott rántással kitépni.De mondom inkább vidd el kozmetikushoz kérd meg mutassa meg,hogy kell! :)



Egy kutyakozmetikus:)

2015. okt. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Így más világos, ezt én biztos, hogy nem fogom egyedül megcsinálni, jobban járok tényleg egy kozmetikussal:D

Köszönöm a válaszokat!:)

2015. okt. 4. 13:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért nem minden szőrszálat kell kitépkedni a fülből. Azok a szőrszálak védik a fület a portól, piszoktól.Kozmetikus tudja, mikor sok a fülben lévő szőr.
2015. okt. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!